ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Pcherách mají nové hřiště pro malé i větší děti

Pátek, 6. srpna 2021 06:50

Ve Pcherách v obecní části Theodor vyrostlo nové Oranžové hřiště, na jehož výstavbu získala obec prostředky ve výši 400 tisíc korun od Nadace ČEZ. Malé i větší děti si zde užijí lanový park se skluzavkou, kolotoč i houpačky.

Ve Pcherách mají nové hřiště pro malé i větší děti (Foto: Nadace ČEZ)

„V katastru obce, tedy i v části Theodor jsme měli pouze dvě dětská hřiště a obě v havarijním stavu. Podle posudku odborníka je už nebylo možné z bezpečnostních důvodů využívat. Tím jsme se dostali do velmi tíživé situace, neboť děti potřebují hřiště s odpovídajícími herními prvky jejich věku pro vyplnění volného času a hlavně pro svůj motorický vývoj. Proto jsme se rozhodli zažádat o grant Oranžové hřiště,“ uvedl místostarosta Pcher Marek Beznoska.

Nové hřiště tvoří dva samostatné oplocené celky, které od sebe odděluje jen úzká cesta. Jedno je určené nejmenším capartům a obsahuje bezpečné herní prvky jako například malý kolotoč, pružinovou houpačku nebo kreslicí tabuli s počítadlem. Sousední plocha je pak určena spíše starším dětem, které se můžou vydovádět na lanovém hřišti.

Nadace ČEZ takto pomáhá městským částem financovat výstavbu a rekonstrukce venkovních hřišť již od roku 2003.

Autor: (fa)