ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Zloděj si z nákladního vozidla v Unhošti odnesl desítky tisíc korun

Středa, 21. července 2021 07:31

V pondělí okolo poledne se dosud neznámý pachatel vloupal do nákladního vozidla zaparkovaného v Jungmanově ulici v Unhošti. Z úložné přihrádky odcizil finanční hotovost a majiteli způsobil celkovou škodu ve výši 56 tisíc korun.

Ilustrační foto: KL

Někdy stačí opravdu jen chvíle nepozornosti. V pondělí mezi 12:10 a 12:20 se zatím neznámý pachatel za užití násilí vloupal do zaparkovaného nákladního vozidla. Když se jednadvacetiletý cizí státní příslušník do svého kamionu vrátil, byl chudší o několik desítek tisíc korun.

Zloděj vnikl do vozidla tak, že poškodil okénko u spolujezdce. Následně rychle otevřel úložnou přihrádku a odtud si přivlastnil finanční hotovost. Majiteli tak způsobil škodu v celkové výši 56 tisíc korun včetně poškození. Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u nákladního vozidla v obci Unhošť v Jungmanově ulici. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ žádá případné svědky policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby svá vozidla při odchodu řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí,“ doplnila.