Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští volejbalisté přivedli před sezonou zahraniční posily

Pondělí, 19. července 2021 07:10

Volejbalisté Kladna skládají tým na nadcházející sezonu, ve které se budou opírat mimo jiné také o zahraniční posily! V jednom týmu se sejdou zástupci Lotyšska, Nizozemska, Finska i Spojených států amerických.

Ilustrační foto: KL

Uplynulá sezona nebyla z pohledu orlů vydařená. Tým zastavilo několik karantén kvůli onemocnění covid-19 a svěřenci Milana Fortuníka nakonec vypadli ve čtvrtfinále s Karlovarskem. Hned po skončení ročníku se tak začal skládat nový tým. V něm bude dál pokračovat například matador Tomáš Hýský, doplní ho ale řada nových tváří. Jak to navíc vypadá, v kabině se asi stane úředním jazykem angličtina.

V týmu totiž bude působit hned několik cizinců. Jediným Čechem, kterého orli do svého týmu přivedli, je zatím mládežnický reprezentant Petr Špulák, jenž působí na pozici blokaře a dosud hrál za pražské Lvy. Spolu s ním do týmu zamířil také lotyšský univerzál Kristaps Platačs, který naposledy hrál v Estonsku. Ve dvaadvaceti letech skýtá pro kladenský tým obrovský potenciál.

Pozici prvního nahrávače by pak měl v nadcházející sezoně zastávat Nizozemec Gijs van Solkema, který se pokusí navázat na úspěšné kladenské působení svého krajana Daana van Haarlema. Koneckonců právě ten dal orlům na Solkemu dobré reference.

Konkurenci na pozici smečařů navýší další cizinec, tentokrát z Finska. Sedmadvacetiletý Niklas Seppänen si bude přes léto plnit reprezentační povinnosti a na podzim se připojí k týmu, kde doplní stávající smečaře Hýského s Jiřím Krafferem.

Zatím poslední představenou posilou v kladenském týmu je pak hráč, který do Česka zamíří až ze Spojených států amerických. Pětadvacetiletý David Hancock by měl u orlů alternovat na pozici blokaře nebo univerzála.

Kladeňáci tak postupnými kroky skládají tým, který se popere o výraznější úspěch v dalším extraligovém ročníku. První soutěžní kolo by měli orli odehrát 28. září, kdy je naplánován duel proti Ústí nad Labem

Autor: (fa)