Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Paní Helena z Rozdělova je nejstarší občankou Kladna

Neděle, 18. července 2021 08:00

Helena Duchoňová z Kladna nedávno oslavila 102. narozeniny a je nejstarší občankou Kladna. Od sedmapadesátého roku žije ve věžáku na Vítězné ulici, má okolo sebe pět generací žen a stále má své zuby.

Helena Duchoňová z Kladna (Foto: MMK)

 

Neuvěřitelně vitální dáma z kladenského Rozdělova, Helena Duchoňová, oslavila sto dva let a nikdo by jí takový věk rozhodně nehádal. Je neustále rozesmátá, velmi komunikativní a hýří optimismem.

Ani její tvář věk neprozrazuje, nepoznamenaly ji téměř žádné vrásky. Narodila se 27. června 1919 v nedalekém Libušíně. Její otec byl horníkem, maminka v domácnosti. Paní Duchoňová měla dvě sestry. Po rodičích dlouhověkost prý nezdědila, snad je to tedy její veselou myslí. Zdraví jí utužil i život na nohách. Pracovala jako prodavačka a šest let strávila jako vedoucí kuchařka na horské chatě.

Porodila dceru a syna, rodina se jí rozrostla o pět vnoučat, osm pravnoučat a loni také o první prapravnouče. Největším koníčkem oslavenkyně je četba a luštění křížovek. Ráda vzpomíná na výlety k maďarskému jezeru Balaton. Energická žena je stále soběstačná, ráda vaří a rodina o ni pečuje ve všem, v čem je jinak potřeba.

Autor: (jn)