Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně přibylo bezdomovců, lidé se obrací na strážníky

Pátek, 16. července 2021 07:20

V posledních měsících se množí stížnosti občanů celého Kladna na lidi bez domova a různé skupinky osob, které celodenně okupují lavičky v parcích a ulicích. Strážníci pak přijímají řadu oznámení o tom, že tito lidé dělají nepořádek, chovají se hlučně a často vulgárně pokřikují na kolemjdoucí nebo konzumují alkoholické nápoje a poté svou tělesnou potřebu vykonávají v okrasných záhonech a keřích.

V Kladně přibylo bezdomovců, lidé se obrací na strážníky (Foto: KL)

„Na těchto nejvíce problémových místech jsme zvýšili kontroly a také asistenti prevence kriminality tato místa monitorují častěji a v případě zjištění porušování veřejného pořádku okamžitě na místo přivolávají hlídku strážníků. Často se však stane, že tyto problémové osoby, když zjistí přítomnost hlídky nebo asistentů, se žádného protiprávního jednání nedopouští. Strážníci pak nemohou takové osoby z místa vykázat. Tím, že pouze sedí, byť celý den, se nedopouští žádného přestupku,“ říká mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Hlídky nemohou neustále tyto osoby hlídat, jejich jednání proto monitoruje kamerový systém. Tento problém trápí všechna větší města. Občas strážníci zjistí porušování veřejného pořádku nebo toto zaznamená operátor kamerového systému a pak jsou přestupky s těmito lidmi řešeny na místě v příkazním řízení. „Tito lidé si nechávají vypsat pokutový blok na místě nezaplacený nebo s přestupkem nesouhlasí. Proto je jejich jednání předáváno k dořešení správnímu orgánu a vymáhání případných pokut je velice těžké,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Autor: (jn)