Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na slánském zimním stadionu probíhá rekonstrukce střechy za 35 milionů

Čtvrtek, 15. července 2021 07:30

Nejen kladenský hokejový svatostánek prochází v těchto dnech potřebnou rekonstrukcí střechy. Rovněž pokrývka slánského stadionu se dočkala potřebných oprav, které by měly být hotové nejpozději v listopadu a vyjít by měly na 35 milionů korun.

Na slánském zimním stadionu probíhá rekonstrukce střechy za 35 milionů (Foto: KL)

Střecha zimního stadionu se od otevření v roce 1980 výrazněji neopravovala. Na horní část se jen přidávaly vrstvy lepenky, které bránily dalšímu zatékání vody do budovy. Tím pádem se pokrývka dostala na hranici nosnosti a statik doporučil v zimních měsících odklízení sněhové nadílky.

„Rozhodli jsme se proto, že půjdeme do celkové rekonstrukce střechy tím, že se otryská, znovu se natře a bude se řešit horní vrstva. Konstrukce je v pořádku, takže ji můžeme zachovat a zpevnit. Při sundávání vrstev se k podivu všech zjistilo, že jich tam je sedm. Bude potřeba část lepenky odstranit a poté tam dát novou vrstvu,“ uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek. Celá rekonstrukce by měla vyjít zhruba na 35 milionů korun, přičemž město zažádalo o dotaci u Národní sportovní agentury. Tento příspěvek by mohl pokrýt zhruba třicet procent nákladů.

„Naším cílem je, aby tady sezona proběhla. Začátek ale určitě nestihneme. Možná tomu budeme muset upravit i harmonogram prací. Teď na podzim by se udělala vnitřní část a na jaře potom ta venkovní. Doufejme, že nejpozději v listopadu by mohl být první led,“ doplnil Hrabánek, který zároveň prozradil, že na příští rok je plánována na stadionu investice do strojovny. Díky ní by se mělo omezit čpavkové hospodářství.

Ve Slaném by se podle všeho měli na rozdíl od Kladna vyhnout většímu zdržení. Na ČEZ stadionu se po sundání stávající konstrukce narazilo na problémy a místní Rytíři, kteří v minulé sezoně postoupili do extraligy, budou muset minimálně část ročníku odehrát v jiné aréně.


Autor: (fa)