Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Novým trenérem kladenského SK se stal Dušan Binder

Čtvrtek, 15. července 2021 07:20

Fotbalisté kladenského SK hlásí před nadcházející sezonou zásadní změnu. V pozici hlavního trenéra A týmu končí Jan Pejša, jehož nahradí pětatřicetiletý Slovák Dušan Binder, který získal trenérskou licenci v Anglii a pracoval pro slavný Manchester City v čínské Šanghaji.

Dušan Binder (Foto: SK Kladno)

Dušan Binder je rodákem ze Zvolena, který sbíral zkušenosti na Slovensku, v pražské Dukle, ale také v projektu slavného Manchesteru City v čínské Šanghaji. Coby hráč musel kariéru ukončit v brzkém věku kvůli zdravotním potížím. „Dušan má zkušenosti ze zahraničí, takže přinese zase jiný systém řízení týmu. Rozhodli jsme se, že to zkusíme trošku jinak,“ prozradil sportovní ředitel týmu Petr Brabec, proč se v SK rozhodli právě pro Bindera.

Ten nyní povede A tým z pozice hlavního trenéra a k ruce bude mít stávajícího asistenta Tomáše Procházku. Brankáře bude mít na starosti Tomáš Bystřický. Dosavadní trenér Jan Pejša se bude nadále věnovat mládeži. „Honza Pejša už toho měl až nad hlavu. Dělá šéftrenéra dorostu, takže jsme mu chtěli ulevit. Už to bylo dlouhodobě neúnosné. Proto jsme se rozhodli pro změnu,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Petr Brabec.

Kladenský SK dlouhodobě usiluje o postup do vyšší soutěže a stejný cíl bude mít pochopitelně nastavený také nový trenér. „Chceme dostat SK výše, což je náš prvořadý cíl. Není to ale tak, že bychom to chtěli okamžitě. Spíš to chceme připravit dlouhodobě a koncepčně, abychom měli nachystaný tým. Není to jen o tom nakoupit hráče a snažit se vyhrávat hned. Chceme si hráče také připravit,“ zakončil Brabec.

Autor: (fa)