Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté vypátrali řidiče kamionu, který ujel od nehody

Pátek, 9. července 2021 07:30

Od 17. června pátrali kladenští policisté po řidiči kamionu, který zavinil nehodu mezi Slaným a Tuřany a z místa ujel. Už o týden později strážci zákona provinilce ztotožnili a vyzvali ho k podání vysvětlení na služebně. Řidič uvedl, že projíždějící motocykl neviděl, protože ho oslnilo slunce.

Ilustrační foto: PČR

K nehodě došlo 17. června v podvečerních hodinách mezi obcemi Slaný a Tuřany. Řidič nákladní soupravy značky Scania přijížděl od Slaného a při odbočování vlevo nedal přednost projíždějícímu motocyklu v opačném směru. Šestnáctiletá řidička motorky bleskově zareagovala a aby se vyhnula střetu, položila svůj stroj na levý bok. Díky tomu ke střetu s nákladním vozem nedošlo a řidička utrpěla jen lehčí poranění. Po vyšetření byla ze slánské nemocnice propuštěna.

Řidič nákladního vozu, který nehodu způsobil, nezastavil a v poklidu pokračoval v jízdě dál. Okamžitě po něm tedy začali pátrat policisté. V rámci šetření tak zkontrolovali v úseku silnice I/7 a dálnice D7 od Slaného do Prahy 50 nákladních souprav. Řidič, který se provinil a mladou motocyklistku ohrozil, byl nakonec ztotožněn a vyzván k podání vysvětlení na policejní služebně.

„Dne 24. června 2021 při podání vysvětlení se řidič doznal, že v tomto časovém rozmezí po komunikaci u Slaného projížděl a odbočoval ve směru do Prahy. Řidič uvedl, že při odbočení doleva byl oslněn zapadajícím sluncem a protijedoucí motocykl neviděl. Z těchto důvodů začal odbočovat a pokračoval dále v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Případ byl oznámen na příslušný správní orgán Městského úřadu Slaný odboru dopravy k rozhodnutí.

Autor: (fa)