Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném dobře pečují o zeleň a kanalizaci

Pátek, 2. července 2021 07:30

Ve Slaném proběhla ve vytipovaných lokalitách výměna takzvaných vodovodních šoupat uzávěrů vody. Díky tomu nebude docházet při každém dešti k záplavě zejména garáží. V Tomanově ulici pak Slánští nechali udělat injektáž kaštanů, které napadla klíněnka jírovcová, jejíž larvy požírají listy.

Ve Slaném dobře pečují o zeleň a kanalizaci (Foto: MěU Slaný)

„Velké poděkování patří občanům v Plynárenské ulici a v lokalitách Na Skalkách, V Ráji a U kasáren za trpělivost se stavaři, kteří v těchto místech prováděli poměrně technicky i časově náročné zásahy do vodovodu a kanalizace. Díky obnově kanalizace v Plynárenské tak již nebude například docházet při každém dešti doslova k záplavě zejména garáží. Výměna takzvaných vodovodních šoupat, uzávěrů vody, sníží riziko poruch i do budoucna,“ shodují se slánští radní.

Ukázka mnoha úkonů péče o zeleň ve Slaném

„Ve Slaném proběhla v Tomanově ulici injektáž kaštanů, které napadla klíněnka jírovcová, jejíž larvy požírají listy. Listy pak v důsledku toho rezaví. Rozvod látky v pletivech je poměrně rychlý. Strom přijímá vodu a voda látku roznáší po celém stromě. Doba účinnosti ochrany stromů je přibližně tři roky a pak se bude muset injektáž provést znovu,“ uvedla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Autor: (jn)