Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vandal poničil v Kladně další automobil

Čtvrtek, 1. července 2021 07:30

V Kladně se policisté setkávají s divným rozmarem. Úmyslným ničením cizího majetku. Na začátku června vandal poničil v Dlouhé ulici dva vozy. Několik dní nato jiný člověk rozbil v Sevastopolské obuškem hned tři automobily. A nakonec v pondělí kdosi poškrábal lak na voze Škoda Karoq v ulici Jaroslava Kociána.

Vandal v Kladně poničil další automobil (Ilustrační foto: KL)

Minulé úterý se na kladenské policisty obrátil dvaatřicetiletý muž, aby oznámil, že došlo k poškození jeho osobního vozidla Škoda Karoq. To podle svých slov zaparkoval v pondělí 28. června kolem půl desáté večerní v ulici Jaroslava Kociána. Když druhý den v ranních hodinách k automobilu přišel, zjistil, že na vozidle jsou rýhy. „Neznámý pachatel poničil levé přední a zadní dveře, čímž leasingové společnosti způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Kladenští policisté nyní tento skutek prošetřují jako přečin poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Tomu totiž hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Aby se podařilo výtečníka vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí vozidla v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vyzvala občany mluvčí Nováková.

Autor: (red)