Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladno má k dispozici 1,3 miliardy korun z úvěru na investice

Úterý, 29. června 2021 06:50

Kladenští zastupitelé rozhodli o tom, že město bude moci pracovat s finančními prostředky ve výši 1,3 miliardy korun z nového úvěru. Peníze budou použity na rozsáhlé investice jako například opravu Sítenského mostu, rekonstrukci zimního stadionu, obnovu čistíren odpadních vod nebo úpravu pěší zóny.

Magistrát města Kladna (Foto: KL)

Podle již schváleného rozpočtu má město letos pracovat s více než dvěma miliardami korun. Schválený úvěr pak nemusí vyčerpat celý. Aby mohlo město tyto peníze použít, potřebuje mít u projektu stavební povolení a smlouvu se zhotovitelem zakázky. Tyto náležitosti už nyní splňuje plánovaná úprava pěší zóny, rekonstrukce zimního stadionu už je dokonce v plném proudu.

Město Kladno aktuálně dluží přibližně 500 milionů korun, přičemž tato částka bude uhrazena právě z nového úvěru. Banka vyhověla žádosti města na odložení splácení, a tak se čerstvě odhlasovaný úvěr začne splácet až po pěti letech.

Pro schválení úvěru ve výši 1,3 miliardy korun hlasovali jak členové koalice, tak část opozice. Na návrh Lukáše Hanese budou peníze ušetřené kvůli odložení splátek použity na opravu silnic a chodníků.

Autor: (fa)