Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Lotouši na Slánsku se dočkají vodovodu

Čtvrtek, 24. června 2021 07:40

V místní části Slaného Lotouši dosud chyběl vybudovaný vodovod. To se ale nyní změní. Město aktuálně chystá projektovou dokumentaci a v Lotouši by měla výstavba započít ještě před koncem tohoto roku.

V Lotouši a Netovicích na Slánsku se dočkají vodovodu (Foto: KL)

Obyvatelé Lotouše si dosud museli vystačit s vodou užitkovou, ze studen, pitnou v cisternách nebo balenou v PET lahvích. To už ale brzy bude minulostí. Město Slaný totiž chystá projektovou dokumentaci pro výstavbu vodovodu v Lotouši, která by měla být hotová i se stavebním povolením v průběhu prázdnin. Následně bude vypsán tendr na zhotovitele a ještě v tomto roce by měla započít výstavba. Hotovo by mohlo být do května příštího roku.

Náklady na vybudování vodovodu by se měly pohybovat maximálně ve výši 16 milionů korun. Město již získalo na projekt dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Voda by do místní části měla přitékat ze slánského vodojemu u Tuřan přes sousední Byseň. Vybudování vodovodu odložila o řadu let stavební uzávěra, která v obci platila od 80. let. Počítalo se totiž, že obec ustoupí rozšíření dálnice D7. Pokud v budoucnu k rozšíření skutečně dojde, povede stranou Lotouše, která se výhledově rozroste o další domy.

Autor: (fa)