Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kamenných Žehrovicích připravil lis pracovníka o obě nohy

Čtvrtek, 24. června 2021 07:10

V úterý krátce před devátou hodinou ranní došlo v Kamenných Žehrovicích k vážné nehodě. Pracovníka jedné z firem tam lis připravil o obě nohy. Muž přežil díky včasnému zásahu policistů a v umělém spánku byl transportován do Fakultní nemocnice v Motole.

Ilustrační foto: KL

„Na místo se jako první dostavili policisté z oddělení hlídkové služby, kteří se po příjezdu ihned spojili s mužem, který dle instrukcí operátorky poskytoval první pomoc zraněnému. Policisté okamžitě vyndali ze zdravotnického batohu dvě škrtidla – tourniquety, kterými zaškrtili obě dolní končetiny, aby zabránili silnému krvácení,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Právě včasný zásah policistů hrál zásadní roli při záchraně života zraněného muže. O něj se posléze okamžitě začali starat povolaní záchranáři, kteří jej převezli do nemocnice v Motole. „Muž měl ztrátová poranění obou dolních končetin. Musel být proto uveden do umělého spánku a následně transportován do nemocnice,“ prozradila mluvčí středočeské záchranné služby Petra Homolová.

Na místě zasahovali také hasiči, které si na pomoc povolali záchranáři. „Prvotní informace hovořily o osobě zaklíněné v pracovním stroji. Po příjezdu hasičů na místo už ale osoba byla mimo stroj,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Policisté posléze dál zůstali na místě činu, kde zahájili šetření celé události. „Policie prošetřuje, jak k úrazu došlo a zda nedošlo ke zanedbání pracovních povinností,“ sdělila policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (fa)