Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Manželé Štěpánkovi z Kladna oslavili diamantovou svatbu

Čtvrtek, 24. června 2021 07:30

V romantických představách mnohých dívek se objevuje princ na bílém koni, který si svou vyvolenou odveze k oltáři a se kterým společně prožijí šťastný život. Manželům Štěpánkovým se pohádka proměnila v realitu a na konci letošního dubna oslavili úctyhodných 60 let, co stojí společně bok po boku. 

Manželé Štěpánkovi (Foto: Archiv manželů)

To, co dnes mnozí znají jen ze stříbrných pláten a románů, je pro manžele Štěpánkovy realitou. Bok po boku kráčejí životem už krásných 60 let a oslavili diamantovou svatbu. Tu slaví páry, které spolu prožily více jak polovinu století. Datum svého oddání si tehdy zvolili na 29. duben roku 1961.

U této příležitosti se manželé Štěpánkovi postavili znovu před oltář a připomněli si složení manželského slibu. Jejich dlouholetý vztah je prý vybudovaný na vzájemné toleranci, opoře, upřímnosti a důvěře.

Svedla je práce, respektive romantika Máchova jezera, kam se vydali na kolektivní zájezd. Psal se rok 1958 a o tři roky později svou lásku zpečetili manželským slibem. Štěpánkovi svá pracovní léta spojili s kladenskými ocelárnami Poldi, kde pracovali jako frézaři. K jejich velkým společným koníčkům patří chataření. Marie pečuje o zahrádku, její manžel rád rybaří. Vychovali syny Miroslava a Hynka. Těší se ze tří vnuček Barbory, Terezy a Michaly a zatím jedné pravnučky Vanessy.

„Miluji jí, je přímá, dobře se stará o rodinu a vážím si toho, že nelže,“ říká Bohumil o své ženě. Ona si na něm cení spolehlivosti, toho, že je hodný a pomáhá jí. Vzájemná tolerance je podle obou nezbytnou esencí dlouhodobě spokojeného vztahu.

Autor: (red)