Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Muž z Kladenska ujížděl před strážníky. Havaroval a skončil v nemocnici

Úterý, 22. června 2021 07:10

Policejní honičku vyprovokoval osmačtyřicetiletý muž z Kladenska tím, že v neděli před dvaadvacátou hodinou najel v Unhošti na travnatý pás a poté narazil do dopravního značení. Z místa nehody začal okamžitě odjíždět. To však viděli místní strážníci a vydali se automobil pronásledovat.

Muž z Kladenska ujížděl před strážníky. Havaroval a skončil v nemocnici (Foto: PČR)

Řidič osobního vozidla Ford krátce před dvaadvacátou hodinou najel v Unhošti v ulici Karla Čapka na travnatý pás a poté narazil do dopravního značení. Z místa dopravní nehody ujel. Jednání tohoto řidiče zaregistrovala hlídka městských strážníků Unhošť, která ihned vyjela za ujíždějícím vozidlem. „Řidič na výzvy městských strážníků nereagoval a pokračoval rychlou jízdou ve směru na obec Svárov. Na pozemní komunikaci mezi obcemi Unhošť a Svárov řidič nezvládl řízení a narazil čelně do vzrostlého stromu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Na místo přivolaní policisté vyzvali šoféra k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. „Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je osmačtyřicetiletý muž z Kladenska, který odmítl dechovou zkoušku i vyšetření s odběrem biologického materiálu. Řidič cestoval ve vozidle sám. Se zraněním byl převezen posádkou sanitního vozidla do motolské nemocnice,“ vysvětlila mluvčí Jana Šteinerová.

K žádnému zranění jiných účastníků silničního provozu nedošlo. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 255 000 korun.

Muž z Kladenska ujížděl před strážníky. Havaroval a skončil v nemocnici (Foto: PČR)
Muž z Kladenska ujížděl před strážníky. Havaroval a skončil v nemocnici (Foto: PČR)

Autor: (red)