Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští atleti posbírali na mládežnickém mistrovství hned šest zlatých medailí

Pondělí, 21. června 2021 07:10

Kladenské Sletiště o víkendu hostilo republikové mistrovství dorostenců a juniorů v atletice. Na silně zastoupené akci došlo k přepisu národního rekordu na juniorské dvoustovce a zářili i domácí atleti z A. C. TEPO Kladno. Ti celkem posbírali 13 medailí. Co do počtu prvenství bylo Kladno se šesti zlaty vůbec nejúspěšnějším klubem!

Kladenští atleti posbírali na mládežnickém mistrovství hned šest zlatých medailí (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Asi nejlepší podívanou šampionátu přinesla nedělní dvoustovka, na které se zaskvěl Eduard Kubelík z Atletiky Jihlava. Mladý běžec doběhl v čase 20,89 a o šest setin sekundy překonal národní rekord, který dosud držel slavný Pavel Maslák! O rekordy mládežnického mistrovství republiky se pak postarali ještě chodkyně Eliška Martínková, dálkař Tomáš Kratochvíl, trojskokan Vojtěch Sellner, překážkář Štěpán Schubert, a štafety plzeňské Škody a Sokola.

Výborně si vedli ale také domácí Kladeňáci, kteří posbírali třináct medailí a hned šest z toho zlatých! Žádný jiný klub neměl více nejcennějších kovů! Zasloužili se o to především dorostenci a dorostenky. Tereza Lamačová zvítězila jak na stovce, tak na dvojnásobné distanci a se štafetou si doběhla na čtvrtce ještě pro bronzovou medaili.

Mezi dorostenci zase zářil Tomáš Dvořák, který vyhrál jak na dvoustovce, tak na 110 metrech překážek. S dorosteneckou štafetou pak bral na stovce ještě bronz. Na tom se podílel také Jan Ullman, který na své čtvrtce skončil druhý.

V technických disciplínách kralovala kladenská dorostenka Tereza Vlková, která zvítězila jak ve skoku dalekém, tak v trojskoku! Juniorka Kladna Vendula Holečková se umístila na stříbrné pozici v hodu kladivem.

Zbylé medaile přidali kladenští reprezentanti na delších distancích. Dorostenec Marián Dražan byl druhý na patnáctistovce a na dvojnásobné vzdálenosti skončil těsně čtvrtý. Dorostenka Radana Lapáčková pak brala stříbro z běhu na dva kilometry a poslední medaili zapsala pro Kladno juniorka Klára Hlaváčová, která zakončila chodecký závod na 10 kilometrů na druhé pozici!

Kompletní výsledky naleznete ZDE.


Autor: (fa)