Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští hokejbalisté zvládli přímý souboj o první místo a ovládli základní část

Sobota, 19. června 2021 08:00

Kladenská hokejbalová aréna byla v pátek večer svědkem souboje o první místo extraligové tabulky! Domácí rysi vyzvali v posledním kole základní části dosud vedoucí pražský Kert Park, který měl jeden bod k dobru. Kladeňáci v utkání dvakrát vedli, nakonec ale zvítězili až v prodloužení a na lídra soutěže se bodově dotáhli. Díky lepšímu vzájemnému zápasu se ale Kladno v konečné tabulce vyhouplo před svého soka!

Kladenští hokejbalisté zvládli přímý souboj o první místo a ovládli základní část (Ilustrační foto: KL)

Karty byly před zápasem rozdané jasně. Pražský Kert Park dosud ani jednou neprohrál a ztratil pouhé dva body za výhry v prodloužení nebo na nájezdy. Kladeňáci za deset zápasů jednou prohráli na nájezdy a jednou se radovali v prodloužení. Poslední kolo tak mělo přinést definitivní rozhodnutí o vítězi základní části. Byly to ale pořádné nervy!

Kladeňáci vstoupili do zápasu výborně a hned po čtyřiceti vteřinách hry šli do vedení, když se prosadil Martin Kohout. Hosté si mohli pomoct přesilovou hrou, radovali se ale až krátce po jejím vypršení. Prosadil se Petr Danko.

Poté, co druhá část přinesla jen po jednom vyloučení na každé straně, začaly padat góly opět až ve třetím dějství. Rysi do něj opět nastoupili velmi dobře a po minutě a třech vteřinách hry je poslal opět do vedení Michal Dědič. Hokejbalové drama ale ještě nemělo mít konce. Ve 43. minutě srovnal Dalimil Zvonek, který poslal zápas do prodloužení. To však nemělo dlouhého trvání. Ve 47. minutě se podruhé v zápase trefil Michal Dědič a rozhodl o kladenském vítězství v zápase i v základní části soutěže!

Kladenští hokejbalisté se totiž výhrou v prodloužení bodově dotáhli na Kert Park, se kterým mají naprosto stejný zápis. Osm výher v základní hrací době, dvě v prodloužení nebo na nájezdy a pouhá jediná porážka v prodloužení nebo na nájezdy! Pražský celek má z jedenácti utkání sice lepší skóre, v konečné tabulce ale rozhoduje vzájemný zápas, který ovládli právě Kladeňáci! Do play off hraného na dva vítězné zápasy tak půjdou z prvního místa kladenští rysi.

Autor: (fa)