ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy?

Čtvrtek, 17. června 2021 07:10

Teploty stoupají a ve škole se finišuje se známkováním, což jsou jasná znamení, že se blíží prázdniny. A ty nemusí děti prožít jen u moře nebo na horách, ale mohou také s florbalem. Co vše Kanonýři v létě připravují?

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy? (Foto: Kanonýři Kladno)

V první řadě se chystají kompenzace za tréninky, které se v době silné pandemie nemohly z rozhodnutí vlády uskutečnit. Na letní tréninky se budou hráči a hráčky hlásit přes členskou sekci, přičemž bude připravena řada termínů. V nejbližších dnech budou členové i rodiče informováni o všech detailech, které se náhradních tréninků týkají.

Vedle toho „Léto s Kanonýry“ bude tradičně zahájeno účastí na velmi populárním mládežnickém turnaji Prague Games (7. až 10. července), kde se představí hned pět kladenských družstev. Vedení Kanonýrů navíc rozhodlo, že účast na turnaji všem hráčům kompletně uhradí. To stejné platí i pro turnaj UNYP Cup (27. až 29. srpna).

Od 19. do 23. července pak klub pořádá dvě oblíbené akce. Letní florbalový kemp a Letní sportovní tábor. Kemp je určen pro děti od 5 do 15 let, které mají už zkušenosti s florbalem, hokejem či hokejbalem a chtějí se zdokonalit v technice s holí. Byť je pořadatelem kempu klub Kanonýři Kladno, účastníci rozhodně nemusí být jen jeho členy. Tábor je pak mířen na děti od 5 do 15 let, které mají rády pohyb a chtějí si užít všeobecnou sportovní průpravu. Obě akce mají formu příměstského tábora a zbývá na nich už jen pár posledních míst.

Také na Letním florbalovém kempu budou Kanonýři využívat venkovní hřiště s florbalovým povrchem

Kempu se zúčastní třeba i dva velcí Kanonýři – Matyáš (12 let) a Jakub (9) Keimarovi. „Kluci se těší na setkání a trénink se svými vzory, tedy Kanonýry z A-týmu. Vedle toho je čeká další spousta akcí od Kanonýrů. Pojedou na turnaje Prague Games a UNYP Cup. Moc se těší, vždyť poslední turnaj odehráli v říjnu 2020 a zkrátka jim ten boj a touha vítězit chybí. Na závěr prázdnin se chystají na každoroční týdenní letní soustředění, které se letos poprvé koná v areálu Krupka,“ popisuje jejich tatínek Jiří Keimar.

Ten zároveň poodhalil další významnou akci z „Léta s Kanonýry“, tedy soustředění. První z nich, pro nejmladší Kanonýry, se formou příměstského táboru koná od 9. do 13. srpna v Kladně. „Uvědomujeme si totiž, že u menších dětí může být týdenní odloučení od rodičů psychicky náročné. A přitom by byla škoda, aby v létě přišly o možnost florbalového a všesportovního rozvoje. Cena je 3 400 korun a členové dostanou od klubu příspěvek 500 korun. I tady zbývá pár posledních míst,“ vysvětlil Jiří Keimar.

Do Krupky na soustředění pak starší Kanonýři vyrazí ve dvou turnusech: U15–U19 od 13. do 19. srpna, cena je 6 000 korun a členové získají dotaci 1 000 korun. To platí i pro II. turnus od 19. do 25. srpna, který je určen výkonnostním kategoriím U10–U14 a dívčí složce (WU11, WU15 a WU17).

Všechny akce trenéři koncipují tak, aby byly co nejvíce zaměřeny na hru s hokejkou, protože ta dětem během pandemické pauzy chyběla nejvíce. A členové i rodiče to oceňují.

„Kluci i my jsme se těšili na trénování společně s kamarády a spoluhráči, protože motivace k trénování doma už došla. Kolektiv jim moc chyběl. Když se začalo trénovat venku, byli ze začátku nadšení. Ale za pár dní už jim chybělo zahrát si s florbalkou. Určitě mají všichni co dohánět jak po fyzické, tak technické stránce, protože roční výpadek je na všech dětech hodně znát. I proto jsme uvítali, že si vybrali kanonýrský příměstský tábor, kde si mohou vyzkoušet různé sporty, které jim pomohou s dalším možným rozvojem. Starší ze synů už se nemůže dočkat zápasů a turnajů, protože mu to chybí asi ze všeho nejvíc. A oba se těší na soustředění,“ říká Lenka Hegenbartová, maminka jedenáctiletého Pavla a šestiletého Jana.

Nicméně Kanonýři se nebudou podílet jen na svých akcích. Už teď jsou součástí projektu „Děti na startu“, ve kterém se malé děti seznamují s různými sporty a instruktoři se pokouší v nich zažehnout lásku k pohybu. Přes prázdniny pak společnost SAMK, partner Kanonýrů, organizuje i pět turnusů „Léta kladenských dětí“, kde si „táborníci“ zkouší různé sporty a jedním z nejpopulárnějších je právě i florbal. Ten vedou trenéři Kanonýrů.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše