SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy?

Čtvrtek, 17. června 2021 07:10

Teploty stoupají a ve škole se finišuje se známkováním, což jsou jasná znamení, že se blíží prázdniny. A ty nemusí děti prožít jen u moře nebo na horách, ale mohou také s florbalem. Co vše Kanonýři v létě připravují?

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy? (Foto: Kanonýři Kladno)

V první řadě se chystají kompenzace za tréninky, které se v době silné pandemie nemohly z rozhodnutí vlády uskutečnit. Na letní tréninky se budou hráči a hráčky hlásit přes členskou sekci, přičemž bude připravena řada termínů. V nejbližších dnech budou členové i rodiče informováni o všech detailech, které se náhradních tréninků týkají.

Vedle toho „Léto s Kanonýry“ bude tradičně zahájeno účastí na velmi populárním mládežnickém turnaji Prague Games (7. až 10. července), kde se představí hned pět kladenských družstev. Vedení Kanonýrů navíc rozhodlo, že účast na turnaji všem hráčům kompletně uhradí. To stejné platí i pro turnaj UNYP Cup (27. až 29. srpna).

Od 19. do 23. července pak klub pořádá dvě oblíbené akce. Letní florbalový kemp a Letní sportovní tábor. Kemp je určen pro děti od 5 do 15 let, které mají už zkušenosti s florbalem, hokejem či hokejbalem a chtějí se zdokonalit v technice s holí. Byť je pořadatelem kempu klub Kanonýři Kladno, účastníci rozhodně nemusí být jen jeho členy. Tábor je pak mířen na děti od 5 do 15 let, které mají rády pohyb a chtějí si užít všeobecnou sportovní průpravu. Obě akce mají formu příměstského tábora a zbývá na nich už jen pár posledních míst.

Také na Letním florbalovém kempu budou Kanonýři využívat venkovní hřiště s florbalovým povrchem

Kempu se zúčastní třeba i dva velcí Kanonýři – Matyáš (12 let) a Jakub (9) Keimarovi. „Kluci se těší na setkání a trénink se svými vzory, tedy Kanonýry z A-týmu. Vedle toho je čeká další spousta akcí od Kanonýrů. Pojedou na turnaje Prague Games a UNYP Cup. Moc se těší, vždyť poslední turnaj odehráli v říjnu 2020 a zkrátka jim ten boj a touha vítězit chybí. Na závěr prázdnin se chystají na každoroční týdenní letní soustředění, které se letos poprvé koná v areálu Krupka,“ popisuje jejich tatínek Jiří Keimar.

Ten zároveň poodhalil další významnou akci z „Léta s Kanonýry“, tedy soustředění. První z nich, pro nejmladší Kanonýry, se formou příměstského táboru koná od 9. do 13. srpna v Kladně. „Uvědomujeme si totiž, že u menších dětí může být týdenní odloučení od rodičů psychicky náročné. A přitom by byla škoda, aby v létě přišly o možnost florbalového a všesportovního rozvoje. Cena je 3 400 korun a členové dostanou od klubu příspěvek 500 korun. I tady zbývá pár posledních míst,“ vysvětlil Jiří Keimar.

Do Krupky na soustředění pak starší Kanonýři vyrazí ve dvou turnusech: U15–U19 od 13. do 19. srpna, cena je 6 000 korun a členové získají dotaci 1 000 korun. To platí i pro II. turnus od 19. do 25. srpna, který je určen výkonnostním kategoriím U10–U14 a dívčí složce (WU11, WU15 a WU17).

Všechny akce trenéři koncipují tak, aby byly co nejvíce zaměřeny na hru s hokejkou, protože ta dětem během pandemické pauzy chyběla nejvíce. A členové i rodiče to oceňují.

„Kluci i my jsme se těšili na trénování společně s kamarády a spoluhráči, protože motivace k trénování doma už došla. Kolektiv jim moc chyběl. Když se začalo trénovat venku, byli ze začátku nadšení. Ale za pár dní už jim chybělo zahrát si s florbalkou. Určitě mají všichni co dohánět jak po fyzické, tak technické stránce, protože roční výpadek je na všech dětech hodně znát. I proto jsme uvítali, že si vybrali kanonýrský příměstský tábor, kde si mohou vyzkoušet různé sporty, které jim pomohou s dalším možným rozvojem. Starší ze synů už se nemůže dočkat zápasů a turnajů, protože mu to chybí asi ze všeho nejvíc. A oba se těší na soustředění,“ říká Lenka Hegenbartová, maminka jedenáctiletého Pavla a šestiletého Jana.

Nicméně Kanonýři se nebudou podílet jen na svých akcích. Už teď jsou součástí projektu „Děti na startu“, ve kterém se malé děti seznamují s různými sporty a instruktoři se pokouší v nich zažehnout lásku k pohybu. Přes prázdniny pak společnost SAMK, partner Kanonýrů, organizuje i pět turnusů „Léta kladenských dětí“, kde si „táborníci“ zkouší různé sporty a jedním z nejpopulárnějších je právě i florbal. Ten vedou trenéři Kanonýrů.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 2. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 3. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 4. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 5. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 6. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 7. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 8. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 9. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 10. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 11. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 12. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 13. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 14. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 15. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 16. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 18. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 19. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 20. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii