ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy?

Čtvrtek, 17. června 2021 07:10

Teploty stoupají a ve škole se finišuje se známkováním, což jsou jasná znamení, že se blíží prázdniny. A ty nemusí děti prožít jen u moře nebo na horách, ale mohou také s florbalem. Co vše Kanonýři v létě připravují?

Perné léto s Kanonýry. Jaké akce chystají nejen pro členy? (Foto: Kanonýři Kladno)

V první řadě se chystají kompenzace za tréninky, které se v době silné pandemie nemohly z rozhodnutí vlády uskutečnit. Na letní tréninky se budou hráči a hráčky hlásit přes členskou sekci, přičemž bude připravena řada termínů. V nejbližších dnech budou členové i rodiče informováni o všech detailech, které se náhradních tréninků týkají.

Vedle toho „Léto s Kanonýry“ bude tradičně zahájeno účastí na velmi populárním mládežnickém turnaji Prague Games (7. až 10. července), kde se představí hned pět kladenských družstev. Vedení Kanonýrů navíc rozhodlo, že účast na turnaji všem hráčům kompletně uhradí. To stejné platí i pro turnaj UNYP Cup (27. až 29. srpna).

Od 19. do 23. července pak klub pořádá dvě oblíbené akce. Letní florbalový kemp a Letní sportovní tábor. Kemp je určen pro děti od 5 do 15 let, které mají už zkušenosti s florbalem, hokejem či hokejbalem a chtějí se zdokonalit v technice s holí. Byť je pořadatelem kempu klub Kanonýři Kladno, účastníci rozhodně nemusí být jen jeho členy. Tábor je pak mířen na děti od 5 do 15 let, které mají rády pohyb a chtějí si užít všeobecnou sportovní průpravu. Obě akce mají formu příměstského tábora a zbývá na nich už jen pár posledních míst.

Také na Letním florbalovém kempu budou Kanonýři využívat venkovní hřiště s florbalovým povrchem

Kempu se zúčastní třeba i dva velcí Kanonýři – Matyáš (12 let) a Jakub (9) Keimarovi. „Kluci se těší na setkání a trénink se svými vzory, tedy Kanonýry z A-týmu. Vedle toho je čeká další spousta akcí od Kanonýrů. Pojedou na turnaje Prague Games a UNYP Cup. Moc se těší, vždyť poslední turnaj odehráli v říjnu 2020 a zkrátka jim ten boj a touha vítězit chybí. Na závěr prázdnin se chystají na každoroční týdenní letní soustředění, které se letos poprvé koná v areálu Krupka,“ popisuje jejich tatínek Jiří Keimar.

Ten zároveň poodhalil další významnou akci z „Léta s Kanonýry“, tedy soustředění. První z nich, pro nejmladší Kanonýry, se formou příměstského táboru koná od 9. do 13. srpna v Kladně. „Uvědomujeme si totiž, že u menších dětí může být týdenní odloučení od rodičů psychicky náročné. A přitom by byla škoda, aby v létě přišly o možnost florbalového a všesportovního rozvoje. Cena je 3 400 korun a členové dostanou od klubu příspěvek 500 korun. I tady zbývá pár posledních míst,“ vysvětlil Jiří Keimar.

Do Krupky na soustředění pak starší Kanonýři vyrazí ve dvou turnusech: U15–U19 od 13. do 19. srpna, cena je 6 000 korun a členové získají dotaci 1 000 korun. To platí i pro II. turnus od 19. do 25. srpna, který je určen výkonnostním kategoriím U10–U14 a dívčí složce (WU11, WU15 a WU17).

Všechny akce trenéři koncipují tak, aby byly co nejvíce zaměřeny na hru s hokejkou, protože ta dětem během pandemické pauzy chyběla nejvíce. A členové i rodiče to oceňují.

„Kluci i my jsme se těšili na trénování společně s kamarády a spoluhráči, protože motivace k trénování doma už došla. Kolektiv jim moc chyběl. Když se začalo trénovat venku, byli ze začátku nadšení. Ale za pár dní už jim chybělo zahrát si s florbalkou. Určitě mají všichni co dohánět jak po fyzické, tak technické stránce, protože roční výpadek je na všech dětech hodně znát. I proto jsme uvítali, že si vybrali kanonýrský příměstský tábor, kde si mohou vyzkoušet různé sporty, které jim pomohou s dalším možným rozvojem. Starší ze synů už se nemůže dočkat zápasů a turnajů, protože mu to chybí asi ze všeho nejvíc. A oba se těší na soustředění,“ říká Lenka Hegenbartová, maminka jedenáctiletého Pavla a šestiletého Jana.

Nicméně Kanonýři se nebudou podílet jen na svých akcích. Už teď jsou součástí projektu „Děti na startu“, ve kterém se malé děti seznamují s různými sporty a instruktoři se pokouší v nich zažehnout lásku k pohybu. Přes prázdniny pak společnost SAMK, partner Kanonýrů, organizuje i pět turnusů „Léta kladenských dětí“, kde si „táborníci“ zkouší různé sporty a jedním z nejpopulárnějších je právě i florbal. Ten vedou trenéři Kanonýrů.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 10 dnů