Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Slánské infocentrum oslavilo 20 let existence

Čtvrtek, 17. června 2021 07:20

Před dvaceti lety, v pátek 15. června roku 2001, bylo v přízemních prostorách Vlastivědného muzea ve Slaném slavnostně otevřeno turistické informační centrum. U příležitosti významného porcelánového výročí a s cílem ocenit poskytované profesionální služby předal starosta města Martin Hrabánek v prostorách Obřadní síně městského úřadu ocenění za celoživotní přínos cestovnímu ruchu na Slánsku a Kladensku dlouholeté vedoucí Zoje Kučerové, pod jejímž vedením slánské infocentrum od začátku funguje.

Slánské infocentrum oslavilo 20 let existence (Foto: MěU Slaný)

Starosta a pozvaní hosté dále předali pamětní listy také pracovníkům infocentra. Mezi významnými hosty nechyběli například poslanci Stanislav Berkovec a Vojtěch Munzar, náměstkyně primátora Kladna Petra Melčová a viceprezident Asociace turistických informačních center Petr Slepička.

„Naše infocentrum poskytuje profesionální služby nejenom návštěvníkům zvenčí, ale také místním občanům. Na jeho činnost jsme právem hrdí a poděkování patří všem pracovníkům, zejména pak dlouholeté vedoucí Zoje Kučerové, za šíření dobrého jména města a celého našeho regionu,“ uvedl starosta Hrabánek.

Za nově vznikající destinační agenturu Kladensko a Slánsko přijela osobně gratulovat náměstkyně primátora Kladna Petra Melčová, která řekla: „Přeji slánskému infocentru dalších úspěšných minimálně dvacet let a těším se na další spolupráci v oblasti cestovního ruchu.“

„Slánské infocentrum neustále hledá nové trendy a snaží se přizpůsobit poptávce nejenom návštěvníků zvenčí, ale také místních lidí. Pracovníci dělají svoji práci především srdcem, což oceňuje veřejnost v každoroční anketě oblíbeného infocentra, kde se tato organizace opakovaně umísťuje na předních příčkách ve Středočeském kraji,“ řekl viceprezident Asociace turistických informačních center Petr Slepička.

Turistické informační centrum je organizační složkou Města Slaný a funguje společně s Knihovnou Václava Štecha. Společně poskytují širokou škálu služeb a činností, mezi které například patří propagace města a jeho kulturních, sportovních, společenských aktivit, vydávání vlastních informačních materiálů o městě a regionu, organizace akcí pro veřejnost, poskytování informací o historických a přírodních zajímavostech Slánska s tipy na výlety, prodej originálních suvenýrů, map a pohledů a mnohé další.

Od roku 2011 se turistické informační centrum nachází v prostorách bezprostředně sousedících s nejstarší dochovanou bránou do města. Odtud také vznikl název Infocentrum Pod Velvarskou branou.


Autor: Markéta Růtová