18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Na kladenském mítinku se přepisovaly národní atletické rekordy

Středa, 16. června 2021 07:10

V úterý se na kladenském Sletišti sešla světová atletická smetánka, aby poměřila síly na tradičním mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. K vidění byly parádní výkony a také několik pokořených rekordů – mítinkových i národních. Skvěle se předvedla také česká smíšená štafeta, která se s největší pravděpodobností představí i na olympijských hrách v Tokiu!

Na kladenském mítinku se přepisovaly národní atletické rekordy (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

V úterý se v Kladně přepisovaly rekordy mítinku napříč disciplínami! Ve vrhu koulí překonal stávající maximum hned prvním pokusem Portugalec Francisco Belo, který zapsal vzdálenost 21,27 metru. Domácí Tomáš Staněk, kterého naplněné Sletiště hlasitě povzbuzovalo, se mu přiblížil třetím pokusem, rovných 21 metrů mu ale nakonec stačilo až na druhé místo. „Budu se snažit odrazit od každého závodu dál, abych házel ještě trochu kvalitněji než dneska. Pořád je to takové neohrabané, ale jsem strašně rád, že už to není neohrabané na dvaceti metrech,“ vyprávěl po závodu Staněk.

V ženské kouli hodila nový nejlepší výkon závodu Švédka Fanny Roosová a neobstály ani dosavadní rekordy mítinku ve výšce. Mezi muži stanovil novým maximem 2,22 metru Malajec Nauraj Singh Randhawa a v ženské kategorii skočila 1,89 metru Litevka Urte Baiksytéová, která se umístila před druhou Levern Spencerovou ze Svaté Lucie.

„Byl to opravdu dobrý závod. Povedlo se skvělé počasí a navíc jsem skákala docela vysoko. Doufala jsem, že to bude ještě výš, ale jsem ráda, že se povedlo aspoň 1,87 metru. V Kladně se mi vždycky skáče velmi dobře, takže se sem vždycky ráda vracím,“ prozradila Spencerová, která měla závodit i na únorovém Kladno Indoor. Tehdy do Kladna přicestovala, ale kvůli zranění nemohla skákat. „Tentokrát jsem věděla, že jsem v dobré formě a že jsem připravená na olympiádu do Tokia. Myslím, že se mi povedlo to ukázat,“ uvedla.

V technických disciplínách se dál přepisovaly rekordy mítinku také v mužském oštěpu a hodu diskem. Ukázalo se ale také skvělé zastoupení běžeckých disciplín! Na sprinterských distancích se představil například Francouz Christophe Lemaitre, který má bohatou medailovou sbírku a je považován nejrychlejšího bílého sprintera v historii. Závody v Kladně ale patřily jiným závodníkům. Na stovce zaběhl fantastický čas 10,17 Dán Kojo Musah, který stanovil rekord mítinku i nový dánský nejrychlejší čas. Musah posléze na dvoustovce zaběhl svoje osobní maximum a skončil druhý za Litevcem Gedimiusem Truskauskasem.

Fantastickou podívanou přinesla rovněž ženská čtvrtka, kde utvořila nový rekord mítinku Britka Ama Pipiová s časem 51,08. Maxima závodu se přepisovala ještě na obou osmistovkách a na mužské patnáctistovce. Kladenské příznivce mohl těšit také výkon Matěj Krska na čtvrtce. Talentovaný běžec sice skončil až šestý, časem 46,77 si ale zajistil postup na mistrovství Evropy do 23 let. „Doufal jsem v o něco lepší čas, ale svým způsobem jsem splnil, co jsem potřeboval, takže jsem spokojený,“ uvedl kladenský závodník.

Třešinkou na běžeckých disciplínách bylo představení české smíšené štafety ve složení Šorm, Maslák, Vondrová, Malíková, která se nejspíš představí i na olympijských hrách v Tokiu. Novým národním rekordem se tato čtveřice zásadně přiblížila účasti pod pěti kruhy.

„Jsem nadšený. Viděli jsme tady hromadu nádherných výkonů a měli jsme možnost tady hostit českou štafetu, která pojede na olympiádu. Kladenský závodník navíc zaběhl dorostenecký národní rekord na 110 metrů překážek,“ pochvaloval si ředitel meetingu Jakub Kubálek, který nezapomněl vypíchnout výkon dorostence Tomáše Dvořáka, který stanovil nové národní maximum na 13,61.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 2. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 3. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 4. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 5. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 6. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 7. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 8. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 9. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 10. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 11. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 12. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 13. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 14. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 15. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 16. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 17. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 18. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 19. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu

 20. zprávy

  Před začátkem prázdnin strážnicí Kladna a policie ČR předávali ceny školákům