SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Na kladenském mítinku se přepisovaly národní atletické rekordy

Středa, 16. června 2021 07:10

V úterý se na kladenském Sletišti sešla světová atletická smetánka, aby poměřila síly na tradičním mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. K vidění byly parádní výkony a také několik pokořených rekordů – mítinkových i národních. Skvěle se předvedla také česká smíšená štafeta, která se s největší pravděpodobností představí i na olympijských hrách v Tokiu!

Na kladenském mítinku se přepisovaly národní atletické rekordy (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

V úterý se v Kladně přepisovaly rekordy mítinku napříč disciplínami! Ve vrhu koulí překonal stávající maximum hned prvním pokusem Portugalec Francisco Belo, který zapsal vzdálenost 21,27 metru. Domácí Tomáš Staněk, kterého naplněné Sletiště hlasitě povzbuzovalo, se mu přiblížil třetím pokusem, rovných 21 metrů mu ale nakonec stačilo až na druhé místo. „Budu se snažit odrazit od každého závodu dál, abych házel ještě trochu kvalitněji než dneska. Pořád je to takové neohrabané, ale jsem strašně rád, že už to není neohrabané na dvaceti metrech,“ vyprávěl po závodu Staněk.

V ženské kouli hodila nový nejlepší výkon závodu Švédka Fanny Roosová a neobstály ani dosavadní rekordy mítinku ve výšce. Mezi muži stanovil novým maximem 2,22 metru Malajec Nauraj Singh Randhawa a v ženské kategorii skočila 1,89 metru Litevka Urte Baiksytéová, která se umístila před druhou Levern Spencerovou ze Svaté Lucie.

„Byl to opravdu dobrý závod. Povedlo se skvělé počasí a navíc jsem skákala docela vysoko. Doufala jsem, že to bude ještě výš, ale jsem ráda, že se povedlo aspoň 1,87 metru. V Kladně se mi vždycky skáče velmi dobře, takže se sem vždycky ráda vracím,“ prozradila Spencerová, která měla závodit i na únorovém Kladno Indoor. Tehdy do Kladna přicestovala, ale kvůli zranění nemohla skákat. „Tentokrát jsem věděla, že jsem v dobré formě a že jsem připravená na olympiádu do Tokia. Myslím, že se mi povedlo to ukázat,“ uvedla.

V technických disciplínách se dál přepisovaly rekordy mítinku také v mužském oštěpu a hodu diskem. Ukázalo se ale také skvělé zastoupení běžeckých disciplín! Na sprinterských distancích se představil například Francouz Christophe Lemaitre, který má bohatou medailovou sbírku a je považován nejrychlejšího bílého sprintera v historii. Závody v Kladně ale patřily jiným závodníkům. Na stovce zaběhl fantastický čas 10,17 Dán Kojo Musah, který stanovil rekord mítinku i nový dánský nejrychlejší čas. Musah posléze na dvoustovce zaběhl svoje osobní maximum a skončil druhý za Litevcem Gedimiusem Truskauskasem.

Fantastickou podívanou přinesla rovněž ženská čtvrtka, kde utvořila nový rekord mítinku Britka Ama Pipiová s časem 51,08. Maxima závodu se přepisovala ještě na obou osmistovkách a na mužské patnáctistovce. Kladenské příznivce mohl těšit také výkon Matěj Krska na čtvrtce. Talentovaný běžec sice skončil až šestý, časem 46,77 si ale zajistil postup na mistrovství Evropy do 23 let. „Doufal jsem v o něco lepší čas, ale svým způsobem jsem splnil, co jsem potřeboval, takže jsem spokojený,“ uvedl kladenský závodník.

Třešinkou na běžeckých disciplínách bylo představení české smíšené štafety ve složení Šorm, Maslák, Vondrová, Malíková, která se nejspíš představí i na olympijských hrách v Tokiu. Novým národním rekordem se tato čtveřice zásadně přiblížila účasti pod pěti kruhy.

„Jsem nadšený. Viděli jsme tady hromadu nádherných výkonů a měli jsme možnost tady hostit českou štafetu, která pojede na olympiádu. Kladenský závodník navíc zaběhl dorostenecký národní rekord na 110 metrů překážek,“ pochvaloval si ředitel meetingu Jakub Kubálek, který nezapomněl vypíchnout výkon dorostence Tomáše Dvořáka, který stanovil nové národní maximum na 13,61.


Autor: (fa) 1. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 2. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 3. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 4. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 5. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 6. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 7. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 8. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 9. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 10. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 11. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh

 12. pozvánka

  Městská knihovna Kladno připravila na březen program pro všechny věkové kategorie

 13. kultura

  Navštivte Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna, je co vidět a zažít

 14. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 15. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 16. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 17. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 18. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 19. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 20. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace