Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně zapálil vandal vyhozené křeslo, chytlo od něj i zateplení domu

Úterý, 15. června 2021 07:10

Veliké štěstí měli minulý pátek obyvatelé paneláku v Polské ulici. U jejich domu někdo zapálil čalouněné křeslo a požár se rychle rozšířil i na zateplení budovy. Díky rychlému zásahu hasičů vznikla škoda pouze 50 tisíc. Policie nyní hledá svědky události.

V Kladně zapálil vandal vyhozené křeslo, chytlo od něj i zateplení domu (Foto: KL)

V pátek 11. června po sedmé hodině večerní přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o tom, že v Polské ulici v Kladně došlo k zapálení čalouněného křesla, které bylo umístněné u zazděného vchodu do sklepních prostor. Požár se rychle rozšířil a plameny začaly olizovat i fasádu, pod kterou bylo nainstalované zateplení domu. Přivolaní hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a díky jejich rychlému zásahu byla škoda na nemovitosti vyčíslena jen na 50 tisíc korun.

Skutek je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Aby se podařilo žháře vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí uvedeného domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodním oddělení policie Kladno-Kročehlavy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)