ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na Střední škole designu a řemesel Kladno se odehrály klauzurní zkoušky

Pátek, 11. června 2021 07:20

Od 24. května do 4. června proběhly na Střední škole designu a řemesel Kladno klauzurní zkoušky. Klauzury jsou komisionální zkoušky, kterými musí projít na konci školního roku všichni žáci uměleckých oborů. Jejich zadání dostávají žáci vždy předem, aby se na ně mohli připravovat.

Na Střední škole designu a řemesel Kladno se odehrály klauzurní zkoušky (Foto: KL)

Ve škole probíhají klauzury u obou uměleckých oborů Design interiéru a Modelářství a návrhářství oděvů. Každý žák má na svoje klauzurní práce přesně jeden týden. Od pondělí do čtvrtka tvoří dle zadání a v pátek probíhá obhajoba prací před hodnotící komisí. Následně se komise sejde a společně každého žáka ohodnotí. „Známka je rozhodující při hodnocení žáka za celý školní rok v daných předmětech. V prvním ročníku probíhají klauzury z předmětu Výtvarná příprava, ve druhém ročníku v předmětech Výtvarná příprava a Figurální kresba a ve třetím ročníku pak z praxe Oděvní ateliér u Modelářek a z praxe Ateliér designu u Designérů,“ říká ředitelka školy Jana Bláhová.

„Letošní klauzury jsou specifické stejně jako celý školní rok. Žáci se na ně připravovali v rámci distanční výuky, on-line hodin, a také za pomocí individuálních konzultací ve škole u svých vyučujících. I přes takto ztížené podmínky jsou výsledky klauzurních zkoušek velmi kvalitní a jejich obhajoby měly velmi vysokou úroveň,“ vysvětlila Jana Bláhová.

V pátek 18. a v pondělí 21. června bude v prostorách školy během dne od 10 do 17 hodin přístupná výstava klauzurních a maturitních prací žáků a nejen jich. Práce budou vystaveny v přízemí školy v ateliérech, ve školní galerii, na chodbách i v kinosále. Veřejnost tak dostane možnost posoudit, jak kvalitně studenti pracovali.

„Jsme moc rádi, že naše škola opět po náročném distančním roku ožila a výsledky našich žáků jsou navzdory okolnostem skvělé a kvalita jejich prací je velmi vysoká,“ uzavřela ředitelka Bláhová.


Autor: (red)