Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští kriminalisté zatkli 10 osob, které prodávaly drogy

Čtvrtek, 10. června 2021 07:00

Kladenským kriminalistům se podařilo v minulém měsíci dopadnout deset dealerů drog, u kterých zajistili marihuanu za 600 tisíc a odhalili jednu nelegální pěstírnu. Akce nesla název SKANK a pachatelům nyní hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Kladenští kriminalisté zatkli 10 osob, které prodávaly drogy (Ilustrační foto)

V minulém měsíci provedli kriminalisté z Územního odboru Kladno rozsáhlou realizaci, která byla připravována několik měsíců a jejíž krycí název byl SKANK. Během několika dnů obvinili policisté deset osob z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento přečin jim hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

„Kriminalisté z toxi týmu se zaměřili především na distributory pervitinu a marihuany v okrese Kladno. V rámci prověřování podezřelých osob bylo zjištěno, že osoby, které prodávají pervitin, se soustředily i na distribuci marihuany, kterou prodávají dalším osobám,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „Distribuce probíhala ve větším množství a to z důvodů větší poptávky, snadného nákupu a samozřejmě s větším ziskem. Kriminalisté zjistili, že se nejednalo o náhodný prodej, ale všechny obchody byly promyšlené a předem domluvené. Pachatelé prodávali marihuanu v řádu stovek gramů. Policisté postupně u podezřelých zajistili přes tři kilogramy již sušené drogy za částku 600 tisíc korun. Některým distributorům zajišťoval prodej drog jediný příjem, jiní si tímto způsobem přivydělávali při svém legálním zaměstnání.“

Prodejci byli zjištěni jak při samotném prodeji drog, tak při silničních kontrolách. Na odhalování převážených drog ve vozidlech s policií spolupracovaly i hlídky mobilního dohledu Celní správy Kladno, které k odhalení návykových látek používaly i speciálně vycvičeného služebního psa. Obvinění převáželi jak pervitin, který byl určen k dalšímu prodeji, tak sušenou marihuanu určenou také k dalšímu prodeji.

„V neposlední řadě musíme zmínit akci v nemovitosti u jednoho z podezřelých, která proběhla v opuštěném objektu mimo okres Kladno, kde byla operativní cestou odhalena nelegální pěstírna marihuany. Nalezeno zde bylo více jak čtyřicet vzrostlých rostlin před sklizní v hodnotě stovek tisíc korun. Dle následných testů bylo navíc zjištěno, že veškerá zajištěná marihuana byla velice kvalitní s vysokým obsahem látky THC,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Autor: (red)