ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté zadrželi pachatele hned po krádeži

Čtvrtek, 10. června 2021 07:40

V úterý odpoledne si kladenští policisté připsali bleskurychlý zásah, při kterém dopadli tři pachatele, kteří ze soukromého pozemku odcizili dřevěný materiál. Těm nyní hrozí vězení.

Kladenští policisté zadrželi pachatele hned po krádeži (Ilustrační foto: KL)

Na základě oznámení vyjížděli ihned kladenští policisté do Škroupovy ulice, kde z pozemku u zahradního domku došlo ke krádeži dřevěného stavebního materiálu neznámými osobami.

„Po cestě na místo oznámení policejní hlídka zaznamenala jedoucí podezřelé dodávkové vozidlo, které za pomoci zvukového a výstražného zařízení zastavila ke kontrole ve Vašíčkově ulici. V dodávce se nacházela tříčlenná posádka, kterou policisté zkontrolovali a poté převezli na policejní služebnu k prvotním a procesním úkonům,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policejním šetřením ve spolupráci s ostatními hlídkami obvodních oddělení bylo zjištěno, že kontrolovaná posádka vozidla se nacházela ve Škroupově ulici, kde jeden z pachatelů ve věku osmačtyřiceti let po vytvoření otvoru do plotu vnikl na pozemek, kde ze zahradního domku odcizil padesát kusů dřevěného stavebního materiálu a dva kusy zateplení oken, které odnesl do lesa a připravil k následnému odcizení. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 15 tisíc korun,“ dodala mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní tento případ prošetřují a osmačtyřicetiletý muž z Prahy je za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu krádeže. Pachatel se již v minulosti dopustil jiné trestné činnosti.

Autor: (red)