ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Pozor! V ulicích Kladna můžete narazit na divoké prase

Neděle, 6. června 2021 09:00

Strážníci Městské policie Kladno upozorňují, aby obyvatelé města byli ve střehu. Vyskytl se totiž případ, kdy chodec potkal na chodníku divoké prase. To, když se cítí v nebezpečí, může zaútočit na dospělého, dítě i zvíře.

Pozor! V ulicích Kladna můžete narazit na divoké prase (Ilustrační foto: MP Kladno)

„Městská policie Kladno upozorňuje obyvatele, že se mohou přímo ve městě setkat s divokými prasaty. To se stalo ve středu v noci muži, který v ulici Wednesbury potkal velikého divočáka. Hlídka, která přijela na místo, zvíře zahnala zpět do lesa,“ vzkázala do redakce Listů mluvčí strážníků Alena Purkytová a dodala: „Vše se obešlo bez zranění osob i zvířete. To ale nemusí být pravidlo. Pokud by se divočák cítil ohrožen, může zaútočit, a to jak na člověka, tak hlavně na psa. Majitelé psů by tak měli mít své miláčky na vodítku.“

Zvěř je nevyzpytatelná. Kladno je obklopeno lesy a lidé se hlavně v teplém počasí do nich stahují, ale nabrali energii ve stínu zeleně. Proto je ale důležité dávat pozor na to, co se děje kolem nás. Pejskaři by měli mít své chlupaté miláčky na vodítku a rodiče by neměli spouštět zrak ze svých ratolestí. Také motoristé musí být ve střehu. Srážka se zvěří je mnohdy pro automobily likvidační.

Autor: (red)