ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Další muž z Kladenska se nechal okrást při nákupu na internetu

Sobota, 5. června 2021 08:30

Žijeme on-line! Podvody na internetových portálech jsou čím dál častější a lidé se nedokáží poučit i přes veškeré možné varování od policie. O tom se na vlastní kůži přesvědčil i jedenapadesátiletý muž z Unhoště. Ten si na internetu objednal náhradní díly na svůj vůz, zaplatil předem zálohu 12 500 korun, ale slíbené zboží už nikdy neviděl.

Další muž z Kladenska se nechal okrást při nákupu na internetu (Ilustrační foto: KL)

Oznamovatel si přes prodejní portál zadal poptávku zboží, konkrétně se jednalo o autodíly k vozidlu Škoda Kodiaq. Následně ho kontaktoval prodejce, se kterým se domluvil na obchodu a neznámému muži zaslal převodem z účtu na účet zálohu ve výši 12 500 korun. Když po několika dnech zboží neobdržel a podvodník s ním přestal komunikovat, vše podvedený muž oznámil policistům.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby neodpovídali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech,“ varuje policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)