ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně ukradl zloděj ze stavební buňky nářadí za 120 tisíc

Úterý, 1. června 2021 07:10

Na pořádně tučný lup si přišel zloděj, který se vkradl do stavební buňky. Tu si řemeslníci postavili v ulici U Kožovy hory. Na pachatele v ní čekalo elektrické nářadí. Stavbyvedoucí ho ohodnotil na částku 120 tisíc korun. Další škodu v částce 80 tisícovek chmaták způsobil tím, že u dalšího nářadí odstranil a odcizil přívodní kabely elektrické energie.

V Kladně ukradl zloděj ze stavební buňky nářadí za 120 tisíc (Ilustrační foto: KL)

K vloupání do stavební buňky došlo z pátku 28. na sobotu 29. května v časovém rozmezí mezi 19 večerní a sedmou ranní hodinou. Zloděj si odnesl různé ruční elektrické nářadí značky Hilti. Jednalo se například o kotoučovou pilu, alku vrtačku, utahovák nebo úhlovou brusku v celkové hodnotě 120 tisíc korun. „U dalšího nářadí pachatel odstranil a následně odcizil přívodní kabely elektrické energie, čímž byla způsobena škoda ve výši dalších 80 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

„Aby se podařilo zloděje zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)