ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté znovu odhalili řidiče pod vlivem drog i se zákazem řízení

Pátek, 28. května 2021 07:30

Policisté odhalili na silnicích na Kladensku znovu několik řidičů, kteří usedli za volant, přestože byli pod vlivem drog. Další vyrazili na projížďku, i když jim bylo řízení zakázáno. Provinilcům nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Kladenští policisté znovu odhalili řidiče pod vlivem drog i se zákazem řízení (Ilustrační foto: KL)

Hned v pondělí krátce po jedné hodině zastavili policisté v Unhošťské ulici ke kontrole vozidlo Škoda Octavia, jehož řidičem byl šestadvacetiletý cizinec. Muž se podrobil testu na přítomnost návykových látek, který vyšel pozitivně, odběr biologického materiálu v kladenské nemocnici ale odmítl.

Pozitivní test na drogy vyšel rovněž jednačtyřicetiletému muži, kterého policisté zastavili v neděli po jedenácté hodině v obci Stochov. Tento provinilec ale vyhověl policejní výzvě a podrobil se odběru biologického materiálu v nemocnici. I na dalších kladenských silnicích se ale projížděli zdrogovaní řidiči. Dalšího odhalila policejní hlídka v neděli v obci Studeněves. Ve Slánské ulici v Kladně byla odhalena pro změnu osmačtyřicetiletá řidička pod vlivem alkoholu. Nadýchala 1,43 promile.

„Policisté všechny tyto případy prošetřují a řidiči jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykových látek,“ uvedla Jana Šteinerová, která zároveň upozornila na další nešvar na silnicích.

„Policisté v současné době prošetřují čtyři řidiče, kteří usedli za volant, ačkoliv jim byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a nyní jim za toto protiprávní jednání hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 2 roky,“ doplnila.

První řidička s platným zákazem řízení byla odhalena minulý pátek ve Stehlíkově ulici ve Slaném. Podle rozhodnutí Okresního soudu v Kladně nesmí za volant od letošního ledna až do července 2022. Stejně se provinila ve večerních hodinách téhož dne také devětadvacetiletá žena v Kladně v ulici 28. října. Té bylo řízení zakázáno teprve dubnu a udělený zákaz měl platit do letošního října.

V neděli pak policisté při zběžné kontrole narazili na dvaadvacetiletého řidiče v ulici Sportovců v Kladně, kterému měl zákaz řízení vypršet letos v červnu. Odpoledne pak byl odhalen další provinilec v ulici Generála Klapálka v Kladně. Tento šofér nesmí za volant až do ledna příštího roku.

„Policisté nyní všechny čtyři případy prošetřují jako podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla Šteinerová.

Autor: (fa)