• Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Hokejbalisté Kladna se strachovali o výsledek, zůstávají ale dál neporažení

Sobota, 22. května 2021 13:52

Kladenští hokejbalisté se v sobotu představili v Ústí nad Labem, kde odehráli další kolo zkrácené extraligy. Rysi se nejprve se soupeřem přetahovali o vedení, poté si vystříleli pohodlnější náskok, nakonec se ale museli o výsledek strachovat. I přes dvě inkasované branky ve třetí části ale vyhráli 4:5 a dál jsou neporažení!

Hokejbalisté Kladna se strachovali o výsledek, zůstávají ale dál neporažení (Ilustrační foto: KL)

Zápas odstartoval v rychlém tempu a poprvé se skóre měnilo už po 42 sekundách hry. Ondřej Pražák dostal puk od Milana Schnaubelta a poslal Kladno do vedení. Už ve čtvrté minutě však vyrovnal domácí Petr Zdvořáček a o necelou minutu později otočil vývoj Martin Stupka. Ještě v první třetině ale smazal rozdíl Dominik Barnošák.

Druhá část hry pak Kladnu vyšla na podtrženou jedničku. Tomáš Kudela poslal svůj tým rychle do vedení a zakrátko na něj navázal David Šrámek. Ve 25. minutě se trefil ještě Schnaubelt a rysi vedli o tři branky!

Ve třetím dějství se ale kladenský brankostroj zasekl a Severočeši dokázali zdramatizovat závěr. V 35. minutě snížil Pavel Gottfried a po zásahu Martina Zdvořáčka z 45. minuty to bylo už jen o gól! Kladeňáci ale už poslední půlminutu zvládli a dokráčeli si pro další tři body do tabulky!

Kladenští hokejbalisté tedy mají po sedmi odehraných zápasech parádní bilanci sedmi výher v základní hrací době a s 21 body jsou v tabulce druzí! Před sebou přitom mají Kert Park, který odehrál o zápas více a už stihl jeden bod ztratit. Další utkání sehraje Kladno opět příští sobotu, kdy se představí v Hradci Králové.

Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Kladno 4:5

Branky: 4. P. Zdvořáček (Bačák, Strnad), 5. Stupka (Tomáš), 35. Gottfried (Tomáš), 45. M. Zdvořáček – 1. Pražák (Schnaubelt), 12. Barnošák (Pražák), 17. Kudela (Šrámek, Šíma), 20. Šrámek (Pražák, Šíma), 25. Schnaubelt (Barnošák, Procházka).

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt (Rechtorik) – Bečvář, Grus, Kučera, Poláček (A), J. Sedláček, M. Sedláček, Strnad, M. Zdvořáček – Bačák, Červinka (A), Giesel, Gottfried, Haas, Michajličenko, Škurla, Soukup (C), Stupka, Tomáš, P. Zdvořáček.

HBC Kladno: Jirotka (Čapek) – Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Kudela, Pliml (C), M. Teinitzer – Barnošák, Eitler, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Šrámek, J. Teinitzer, Zdrůbecký.