ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Osmnáctiletá dívka z Kladna přišla o úspory při nakupování na internetu

Čtvrtek, 20. května 2021 07:40

Žijeme on-line! Podvody na internetových portálech jsou čím dál častější a lidé se nedokáží poučit. O tom se přesvědčila i osmnáctiletá dívka z Kladna. Ta chtěla na internetu koupit herní konzoli, zaslala prodejci 15 tisícovek, ale zboží již neobdržela.

Osmnáctiletá dívka z Kladna přišla o úspory při nakupování na internetu (Ilustrační foto: KL)

„Okradl mě podvodník na internetu,“ sdělila v pondělí 17. května mladá dívka kladenským policistům. Ti se začali slečny vyptávat a oznamovatelka celý podvod komentovala tak, že 12. května na internetovém prodejním portálu objevila nabídku na prodej Playstation 5. Prodejce požadoval za zboží částku 15 tisíc korun, kterou mu zaslala převodem na účet. Do dnešního dne však herní konzoli neobdržela a prodejce s ní nijak nekomunikuje.

Skutek je prošetřován jako přečin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby neodpovídali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech,“ varuje policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (mv)