ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenskem se opět projížděli nezodpovědní řidiči

Pondělí, 17. května 2021 07:30

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří a bez řidičského oprávnění nemá šofér za volantem co dělat. S tím si však v minulém týdnu nelámali hlavu dva muži. Jeden řídil bez „papírů“ a druhý si na posilněnou před jízdou vzal drogy. 

Kladenskem se opět projížděli nezodpovědní řidiči (Ilustrační foto: KL)

„Ve středu 12. května jen několik minut před osmou hodinou večerní zastavili policisté v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v Hlavní ulici v obci Stehelčeves osobní vozidlo Škoda Octavia. Za volantem byl zjištěn dvacetiletý mladík z Kladenska, který má na základě rozhodnutí Okresního soudu Kladno od března letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do 27. března 2022,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a nezodpovědnému muži hrozí až dva roky za mřížemi.

„Téhož dne po šestnácté hodině na parkovišti u čerpací stanice v katastru obce Velká Dobrá zastavili policisté osobní vozidlo BMW. Řidič automobilu byl při kontrole vyzván, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ten vyšel s pozitivním výsledkem na látku THC. Jedenadvacetiletý šofér byl následně převezen k odběru biologického materiálu do Oblastní nemocnice Kladno, kde se dobrovolně nechal vyšetřit,“ řekla mluvčí Nováková.

Skutek je prošetřován jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hříšníkovi hrozí až jeden rok za mřížemi.

Autor: (red)