ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští policisté šetří pokus o znásilnění. Hledají také svědky

Sobota, 15. května 2021 10:00

K pokusu o znásilnění dvacetileté slečny mělo dojít po půl jedné odpoledne na polní cestě mezi obcemi Smečno a Hrdlív. Ženě se však naštěstí podařilo utéct. Policie nyní hledá případné svědky události.

Kladenští policisté šetří pokus o znásilnění. Hledají také svědky (Ilustrační foto: KL)

Poškozená dvacetiletá žena vystoupila 22. dubna letošního roku z autobusu městské hromadné dopravy v obci Kvíc zastávka U Hrušky a pěšky se vydala do obce Hrdlív, kde v současné době bydlí. „Cestou u ní v kopci zastavila dodávka, jejíž řidič se poškozené anglicky ptal, jak se dostane do Kladna. Jelikož dopravní situace nedovolila, aby šoférovi okamžitě popsala cestu, a muž jí očividně nerozuměl, nastoupila k němu do vozidla. Oznamovatelka se mu lámanou angličtinou snažila vysvětlit, kudy má jet, a když projížděli obcí Hrdlív, tak řidiče požádala, aby jí zastavil a ona mohla vystoupit. Na to šofér nereagoval, skládal jí lichotky a údajně chtěl, aby s ním odjela do ciziny. Nakonec odbočil na polní cestu a snažil se o fyzický kontakt,“ popsala policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „Oznamovatelce se po chvíli podařilo otevřít dveře vozidla a z místa utekla. Nato se řidič s dodávkou rozjel a odjel směrem do Slaného.“

Oznamovatelka nedovedla muže přesně popsat. Co se týká dodávkového vozidla, mělo mít korbu s šedou plachtou.

Případ je prošetřován jako přečin znásilnění ve stádiu pokusu a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

„Aby se podařilo násilníka vypátrat, hledáme svědky tohoto incidentu. Žádáme řidiče osobních vozidel, kteří v inkriminovanou dobu projížděli místem události a mohli by svými poznatky pomoci zjistit zatím nezjištěnou dodávku a nezjištěného řidiče, aby se přihlásili na službu kriminální policie. Vyšetřovateli případu by pomohly k objasnění případu i záběry z palubních kamer vozidel, která 22. dubna 2021 kolem půl jedné odpoledne projížděla po silnicích mezi obcemi Kvíc, Hrdlív, Smečno a Slaný. Jakékoliv informace je možné sdělit policistům osobně na oddělení ve Slaném nebo telefonicky na čísle 974 873 582. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla mluvčí Nováková.

Autor: (red)