ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Brandýsku si žena odložila peněženku na parapet okna, přišla o ni

Pátek, 14. května 2021 07:10

Policisté varují. Dávejte si pozor na své věci, drzost zlodějů je nevyzpytatelná. O tom se přesvědčila i šestatřicetiletá žena, která si odložila na parapet okna v rekonstruovaném domě svoji peněženku. To viděl chmaták, vnikl na pozemek a peněženku drze ukradl.

V Brandýsku si žena odložila peněženku na parapet okna, přišla o ni (Ilustrační foto: KL)

V úterý přijali kladenští policisté oznámení od šestatřicetileté ženy z Prahy, která jim sdělila, že byla v Brandýsku na Kladensku okradena. „Neznámý pachatel v průběhu jedné hodiny v čase od 10.30 do 11.30 vstoupil na volně přístupný pozemek rekonstruovaného domu v ulici Slánská, odkud z parapetu okna odcizil položenou peněženku. Jejím obsahem byly tři platební karty, osobní doklady a mobilní telefon značky Samsung. Pachatel svým jednáním způsobil poškozené ženě škodu ve výši 7 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů. Policisté po podezřelém pachateli nadále pátrají.

Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky.

„Občané, neopomínejte si na svých pozemcích zabezpečit nejen svá jízdní kola, zahradní nábytek, grily, ale i ponechané peněženky, mobilní telefony nebo doklady. Nezapomínejte ani na zabezpečení svých vozidel, i když jsou zaparkovaná na pozemcích u rodinných domů a ani v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti. Drzost zlodějů je nevyzpytatelná a každá volně ponechaná věc se pro zloděje stává snadnou kořistí, která je pro něj velkým lákadlem, jak se obohatit ve svůj prospěch,“ radí Jana Šteinerová.

Autor: (red)