ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023

Středa, 12. května 2021 07:40

Sportovní ředitel a trenér A-týmu Jan Pazdera bude u Kanonýrů pokračovat minimálně do konce dubna 2023. Po dvou letech od svého příchodu do klubu se s jeho vedením dohodl na prodloužení smlouvy, neboť obě strany i přes koronavirové těžkosti vnímají, že kladenský restart míří správným směrem.

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023 (Foto: Kanonýři Kladno)

„Kvůli koronaviru nám za ty dvě sezony s Honzou Pazderou schází vysvědčení, protože se ani jeden z ročníků nedohrál. Nicméně by se nemělo zapomínat, že v obou sezonách jsme obstáli v Poháru Českého florbalu, čtyřikrát jsme v něm porazili kluby ze superligy. Rovněž se mu podařilo vybudovat silné mužstvo, hráči mu věří a jdou za ním. I tak bylo nutné se posadit ke stolu a vyhodnotit si stav, který po dvou letech je, a mluvit o budoucnosti. Jako vedení jsme věřili a věříme nastolené cestě a vnímáme, stejně jako Honza, že je tu spousta rozdělané práce, takže jsme si potvrdili zájem společně pokračovat dál,“ vysvětluje předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Byť se stvrzení může zdát jen jako formalita, tak dřív jasné plány mnohých lidí covid výrazně ovlivnil a často změnil. A i Jan Pazdera přiznává, že kvůli koronaviru prožívá své nejnáročnější florbalové období. Zvlášť když už druhým rokem on i veřejnost marně čekají na verdikt, zda restart a s ním související hráčské i tréninkové změny jsou z čistě výsledkového hlediska úspěšné, či nikoliv.

„V hlavě se mi po těch dvou letech rojily různé myšlenky, protože pocit, že nemůžeme hrát a že se nemůžeme o úspěch poprat, je pro mě osobně šílený. Jsem ambiciózní a primární role, ve které se chci realizovat, je ta trenérská. Jenže za dva roky jsem moc zápasů jako trenér nezažil, ani jsem neměl prostor to vykompenzovat v reprezentaci, protože také mistrovství světa juniorů bylo odložené,“ popisuje Pazdera. „Ke Kanonýrům jsem nastoupil se záměrem vybudovat na úrovni 1. ligy zcela unikátní projekt, ale výsledkové hodnocení nám stále chybí. Důvodem, proč jsem se rozhodl pokračovat, byly vedle toho, že chci dokončit rozdělanou práci v klubu, také kvality A-týmu. Charakter, přístup, pracovitost a nadšení kluků jsou hodnoty, které mě ohromně motivují. Je to nejsilnější pocit, který jsem zatím ve florbale měl. Tam, kde nám chybí zkušenosti a kvalita, vše doháníme pílí a dřinou. A i tato těžká doba ukázala, jak je tým dobře poskládaný a jaké charaktery ho tvoří.“

Pazdera zároveň říká, že když před dvěma lety přicházel, netušil, že by se tolik odchovanců mohlo do A-týmu prosadit. Vysvětluje si to tím, že se u nich probudila pracovitost, často diametrálně zlepšili přístup a mají odhodlání se zlepšovat. „A to je věc, která mě motivuje i zavazuje. Cítím, že je potřeba s týmem uspět.“

To oceňuje i vedení klubu, které si je zároveň vědomé, že v předchozích dvou letech musel Pazdera výrazně zasahovat také do organizační složky klubu, neboť v ní byly personální rezervy. „Teď ale generální manažer Ondřej Riebauer a vedoucí sekretariátu Andrea Kuthanová vytvořili silný tandem, došlo tak k ustálení úseku, díky čemuž se Honzovi v mnohém ulehčí a může se soustředit čistě na sportovní část. On i my očekáváme, že tak nyní bude více vstupovat do činnosti a dění u mládeže,“ říká Zdeněk Jirák.

Zdroj: Kanonýři Kladno