Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • 90 let školy
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023

Středa, 12. května 2021 07:40

Sportovní ředitel a trenér A-týmu Jan Pazdera bude u Kanonýrů pokračovat minimálně do konce dubna 2023. Po dvou letech od svého příchodu do klubu se s jeho vedením dohodl na prodloužení smlouvy, neboť obě strany i přes koronavirové těžkosti vnímají, že kladenský restart míří správným směrem.

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023 (Foto: Kanonýři Kladno)

„Kvůli koronaviru nám za ty dvě sezony s Honzou Pazderou schází vysvědčení, protože se ani jeden z ročníků nedohrál. Nicméně by se nemělo zapomínat, že v obou sezonách jsme obstáli v Poháru Českého florbalu, čtyřikrát jsme v něm porazili kluby ze superligy. Rovněž se mu podařilo vybudovat silné mužstvo, hráči mu věří a jdou za ním. I tak bylo nutné se posadit ke stolu a vyhodnotit si stav, který po dvou letech je, a mluvit o budoucnosti. Jako vedení jsme věřili a věříme nastolené cestě a vnímáme, stejně jako Honza, že je tu spousta rozdělané práce, takže jsme si potvrdili zájem společně pokračovat dál,“ vysvětluje předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Byť se stvrzení může zdát jen jako formalita, tak dřív jasné plány mnohých lidí covid výrazně ovlivnil a často změnil. A i Jan Pazdera přiznává, že kvůli koronaviru prožívá své nejnáročnější florbalové období. Zvlášť když už druhým rokem on i veřejnost marně čekají na verdikt, zda restart a s ním související hráčské i tréninkové změny jsou z čistě výsledkového hlediska úspěšné, či nikoliv.

„V hlavě se mi po těch dvou letech rojily různé myšlenky, protože pocit, že nemůžeme hrát a že se nemůžeme o úspěch poprat, je pro mě osobně šílený. Jsem ambiciózní a primární role, ve které se chci realizovat, je ta trenérská. Jenže za dva roky jsem moc zápasů jako trenér nezažil, ani jsem neměl prostor to vykompenzovat v reprezentaci, protože také mistrovství světa juniorů bylo odložené,“ popisuje Pazdera. „Ke Kanonýrům jsem nastoupil se záměrem vybudovat na úrovni 1. ligy zcela unikátní projekt, ale výsledkové hodnocení nám stále chybí. Důvodem, proč jsem se rozhodl pokračovat, byly vedle toho, že chci dokončit rozdělanou práci v klubu, také kvality A-týmu. Charakter, přístup, pracovitost a nadšení kluků jsou hodnoty, které mě ohromně motivují. Je to nejsilnější pocit, který jsem zatím ve florbale měl. Tam, kde nám chybí zkušenosti a kvalita, vše doháníme pílí a dřinou. A i tato těžká doba ukázala, jak je tým dobře poskládaný a jaké charaktery ho tvoří.“

Pazdera zároveň říká, že když před dvěma lety přicházel, netušil, že by se tolik odchovanců mohlo do A-týmu prosadit. Vysvětluje si to tím, že se u nich probudila pracovitost, často diametrálně zlepšili přístup a mají odhodlání se zlepšovat. „A to je věc, která mě motivuje i zavazuje. Cítím, že je potřeba s týmem uspět.“

To oceňuje i vedení klubu, které si je zároveň vědomé, že v předchozích dvou letech musel Pazdera výrazně zasahovat také do organizační složky klubu, neboť v ní byly personální rezervy. „Teď ale generální manažer Ondřej Riebauer a vedoucí sekretariátu Andrea Kuthanová vytvořili silný tandem, došlo tak k ustálení úseku, díky čemuž se Honzovi v mnohém ulehčí a může se soustředit čistě na sportovní část. On i my očekáváme, že tak nyní bude více vstupovat do činnosti a dění u mládeže,“ říká Zdeněk Jirák.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. foto

  Na Sletišti se konal šestý ročník Seniorského pětiboje

 2. zprávy

  Nové přístrojové vybavení zaplatila kladenské nemocnici místní teplárna

 3. sport

  Fotbalové Kladno odstartovalo nevyrovnanými výkony, potvrdí v sobotu lepšící se formu?

 4. sport

  Tým Miners do 13 let vyhrál na turnaji ve Frýdku-Místku všechny zápasy

 5. pozvánka

  Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je k vidění známková tvorba Cyrila Boudy

 6. foto

  Střední škola designu a řemesel Kladno se zapojila do akce „UKLIĎME SVĚT“

 7. foto

  V Buštěhradě byl den otevřených dveří ve sluneční elektrárně

 8. krimi

  V Kladně jsou poctiví nálezci horkým zbožím

 9. krimi

  V Kladně kradl recidivista potraviny, teď mu hrozí tři roky žaláře

 10. krimi

  V Libušíně napáchal zloděj na novostavbě škodu 60 tisíc

 11. zprávy

  V Kladně a Slaném se natáčel seriál Ochránce

 12. pozvánka

  Sbor dobrovolných hasičů z Hřebče zve na požární útok

 13. pozvánka

  Ve Slaném budou rožnit býka, vyhlásí sportovce roku a uspořádají mistrovství v boulderingu

 14. krimi

  Mladík usedl za volant i přes zákaz řízení, nyní mu hrozí vězení

 15. zprávy

  Slaný nabídne pozemky na Hájích formou aukce

 16. pozvánka

  Na škole E. Beneše oslaví výročí jejího založení s ročním zpožděním

 17. zprávy

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 18. sport

  První výhru Rytířů v sezoně zajistil dvěma góly Jaromír Jágr!

 19. pozvánka

  Rytíři pořádají v pondělí náborovou akci

 20. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Rufuse, chcete ho?