ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023

Středa, 12. května 2021 07:40

Sportovní ředitel a trenér A-týmu Jan Pazdera bude u Kanonýrů pokračovat minimálně do konce dubna 2023. Po dvou letech od svého příchodu do klubu se s jeho vedením dohodl na prodloužení smlouvy, neboť obě strany i přes koronavirové těžkosti vnímají, že kladenský restart míří správným směrem.

Jan Pazdera zůstává u Kanonýrů minimálně do dubna 2023 (Foto: Kanonýři Kladno)

„Kvůli koronaviru nám za ty dvě sezony s Honzou Pazderou schází vysvědčení, protože se ani jeden z ročníků nedohrál. Nicméně by se nemělo zapomínat, že v obou sezonách jsme obstáli v Poháru Českého florbalu, čtyřikrát jsme v něm porazili kluby ze superligy. Rovněž se mu podařilo vybudovat silné mužstvo, hráči mu věří a jdou za ním. I tak bylo nutné se posadit ke stolu a vyhodnotit si stav, který po dvou letech je, a mluvit o budoucnosti. Jako vedení jsme věřili a věříme nastolené cestě a vnímáme, stejně jako Honza, že je tu spousta rozdělané práce, takže jsme si potvrdili zájem společně pokračovat dál,“ vysvětluje předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Byť se stvrzení může zdát jen jako formalita, tak dřív jasné plány mnohých lidí covid výrazně ovlivnil a často změnil. A i Jan Pazdera přiznává, že kvůli koronaviru prožívá své nejnáročnější florbalové období. Zvlášť když už druhým rokem on i veřejnost marně čekají na verdikt, zda restart a s ním související hráčské i tréninkové změny jsou z čistě výsledkového hlediska úspěšné, či nikoliv.

„V hlavě se mi po těch dvou letech rojily různé myšlenky, protože pocit, že nemůžeme hrát a že se nemůžeme o úspěch poprat, je pro mě osobně šílený. Jsem ambiciózní a primární role, ve které se chci realizovat, je ta trenérská. Jenže za dva roky jsem moc zápasů jako trenér nezažil, ani jsem neměl prostor to vykompenzovat v reprezentaci, protože také mistrovství světa juniorů bylo odložené,“ popisuje Pazdera. „Ke Kanonýrům jsem nastoupil se záměrem vybudovat na úrovni 1. ligy zcela unikátní projekt, ale výsledkové hodnocení nám stále chybí. Důvodem, proč jsem se rozhodl pokračovat, byly vedle toho, že chci dokončit rozdělanou práci v klubu, také kvality A-týmu. Charakter, přístup, pracovitost a nadšení kluků jsou hodnoty, které mě ohromně motivují. Je to nejsilnější pocit, který jsem zatím ve florbale měl. Tam, kde nám chybí zkušenosti a kvalita, vše doháníme pílí a dřinou. A i tato těžká doba ukázala, jak je tým dobře poskládaný a jaké charaktery ho tvoří.“

Pazdera zároveň říká, že když před dvěma lety přicházel, netušil, že by se tolik odchovanců mohlo do A-týmu prosadit. Vysvětluje si to tím, že se u nich probudila pracovitost, často diametrálně zlepšili přístup a mají odhodlání se zlepšovat. „A to je věc, která mě motivuje i zavazuje. Cítím, že je potřeba s týmem uspět.“

To oceňuje i vedení klubu, které si je zároveň vědomé, že v předchozích dvou letech musel Pazdera výrazně zasahovat také do organizační složky klubu, neboť v ní byly personální rezervy. „Teď ale generální manažer Ondřej Riebauer a vedoucí sekretariátu Andrea Kuthanová vytvořili silný tandem, došlo tak k ustálení úseku, díky čemuž se Honzovi v mnohém ulehčí a může se soustředit čistě na sportovní část. On i my očekáváme, že tak nyní bude více vstupovat do činnosti a dění u mládeže,“ říká Zdeněk Jirák.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti