ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Hornický skanzen Mayrau přivítal nové návštěvníky

Pátek, 7. května 2021 07:10

Dlouhé měsíce byl Hornický skanzen Mayrau z důvodu vládních nařízení uzavřen veřejnosti. V pondělí bylo rozvolněno a tak do Vinařic zavítali první návštěvníci. Do podzemí se ale nedostanou, k vidění jsou jen některé expozice.

FOTO: Hornický skanzen Mayrau přivítal nové návštěvníky. (Foto: Jitka Krňanská)

Mayrovka otevřela po dlouhých měsících své brány. Vzhledem k vládou nařízeným opatřením je ovšem počet lidí v objektu omezen. Veřejnost může na výstavu do cechovny, prohlédnout si těžní stroj a stejně tak exponáty pod širým nebem. Výstavu v cechu připomínající vznik vynálezu Thomasova konvertoru může najednou navštívit devět osob. Další část výstavy, která je v patře, obsahuje příběh konvertoru prostřednictvím černobílého komiksu, jehož autorem je výtvarník František Müller. Ta pojme najednou o dvě osoby méně. Návštěvníci si na Mayrau mohou prohlédnout například také nejstarší a stále funkční těžní stroj Ringhoffer, jenž je přístupný vždy ve vymezených časech. V provozu je také venkovní dětské hřiště.

Z důvodu stále trvajících hygienických opatření se návštěvníci zatím nepodívají do podzemí ani do uzavřených expozic. Vzhledem k omezené možnosti prohlídek, je nyní vybíráno vstupné na výstavy pouze v hodnotě 20 korun.

Otevírací doba je duben–říjen 9:00–17:00 hodin. Parkování pro návštěvníky je možné uvnitř areálu.

Autor: (red)