ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Stavba kruhového objezdu u Buštěhradu nabrala reálných rozměrů

Středa, 5. května 2021 07:40

Problémová křižovatka se nachází mezi sjezdem na D7, Stehelčevsí, Buštěhradem a Zájezdem. Úsek častých dopravních nehod řeší Krajská správa a údržba silnic vznikem nového kruhového objezdu. Podle původních plánů měly práce začít už loni na podzim, stavět se však začalo až letos 5. dubna. Dílo je tedy přesně v polovině realizace.

FOTO: Stavba kruhového objezdu u Buštěhradu nabrala reálných rozměrů. (Foto: KL)

Místo se nachází nedaleko čerpací stanice. V problémové křižovatce docházelo často k dopravním nehodám. Bylo to v důsledku toho, že tam řidiči často nerespektovali dopravní značení. Někdy i nevědomky. Od vybudování kruhového objezdu na tomto místě si Krajská správa a údržba silnic slibuje bezpečnější provoz. 

Původně se hovořilo o tom, že výstavba začne loni na podzim. Začátek prací musel být však posunut na letošní duben například kvůli nájezdu a sjezdu na D7, kterých se úpravy týkají také. Stavba začala 5. dubna a první motoristé by se po nově vzniklé okružní křižovatce mohli projet už za měsíc, tedy 5. června.

Stavbaři v současné době mají zhotoven středový kruh křižovatky, který je lemovaný betonovými bloky a obrubníky. Postaven je již i odbočovací pruh s ostrůvkem. Dále je odfrézovaný asfalt k nájezdu a sjezdu na D7. Nyní se pracuje na odvodňovacím korytu. Místem je možné projet kyvadlově a to pouze mezi obcemi Zájezd a Stehelčeves. Sjezdy na dálnici a Buštěhrad jsou obousměrně uzavřeny. To ovšem nerespektují někteří řidiči a snaží se stavbou projet nebo ji objet přes okolní soukromá pole.

„Upozorňujeme řidiče, že policejní hlídky pravidelně místo stavby kontrolují a dohlíží na respektování místního dopravního značení,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.  

Kruhový objezd je investicí Středočeského kraje. Stavba bude stát něco přes pět milionů korun a část nákladů pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Autor: (mv)