ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Rytíři skládají tým na extraligu, pod smlouvou mají už devět hráčů

Středa, 5. května 2021 07:20

Kladenští hokejisté dokonali minulý čtvrtek postup do nejvyšší soutěže a majiteli klubu Jaromíru Jágrovi začalo perné období. Hokejová legenda musí poskládat tým, který bude bojovat v extralize, z níž můžou v příštím ročníku sestoupit až dva celky!

Rytíři skládají tým na extraligu, pod smlouvou mají už devět hráčů. (Foto: Roman Mareš)

Základem extraligového týmu bude devět hráčů z postupového kádru. Prvním z nich je samotný Jaromír Jágr, který nehodlá ukončit kariéru, přestože v příštím roce oslaví už padesáté narozeniny! Po jeho boku bude znovu stát i další legenda NHL Tomáš Plekanec. Kapitán týmu a klíčový tahoun na cestě za postupem podepsal před uplynulou sezonou smlouvu na dva roky.

V útočných řadách zůstávají rovněž nejproduktivnější Rytíř základní části Nicolas Hlava i jeho parťák Tomáš Pitule. Velkou vzpruhou pro Kladenské byl v průběhu sezony také rychlonohý mladík Ondřej Machala, který skvěle zapadl do lajny s Jágrem a Plekancem a v play off se stal celkově nejlepším střelcem! I on v Kladně zůstává.

Pokračovat pak budou i osvědčení Kladeňáci Antonín Melka s Vítězslavem Bílkem a dál se počítá rovněž s talentem Matyášem Šapovalivem, který se v minulých dnech účastnil mistrovství světa do 18 let. Zatím jediným bekem pod smlouvou je další talentovaný mladík Jiří Ticháček, který si také zahrál na světovém šampionátu osmnáctiletých.

Z postupového týmu jedná vedení klubu nadále i s dalšími hráči. Už nyní je ovšem jisté, že v dresu s Rytířem na hrudi nebudou pokračovat brankář Andrej Košarišťan, obránce Ondřej Mikliš a útočníci Rostislav Marosz a Patrik Machač. Košarišťan se domluvil s Mladou Boleslaví, Mikliš se Spartou a Marosz s Vítkovicemi, kde působil už v uplynulé sezoně. Machač pak zůstává ve druhé nejvyšší soutěži, kde bude hájit barvy pražské Slavie.

Autor: (fa)