Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vykradač automatů skončil za mřížemi

Sobota, 1. května 2021 10:00

Kladenští kriminalisté ve spolupráci s policisty dokázali vypátrat a zadržet dvaačtyřicetiletého muže, který v Kladně a ve Slaném vykrádal automaty. Recidivista byl převezen do vazby a nyní mu za jeho počínání hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Vykradač automatů skončil za mřížemi. (Ilustrační foto: KL)

Policisté evidovali za poslední dva měsíce celkem 14 skutků vloupání do nápojových automatů nebo automatů umístěných v prostoru myčky na vozidla. Důkladným vyšetřováním ve spolupráci s kriminalisty se jim podařilo vypátrat dvaačtyřicetiletého muže z okresu Liberec, který se od března tohoto roku vloupal do několika automatů umístěných zejména v nemocničních budovách v Kladně a ve Slaném.

Pachatel obvykle navštěvoval vyhlídnutá místa v montérkách a vydával se za opraváře přístrojů. Ve skutečnosti se ale za užití násilí vloupával do automatů a vybíral z nich peníze.

Policisté obvinili recidivistu z šesti skutků vloupání do automatů v obou nemocnicích. Pachatel svým jednáním způsobil společnostem škodu, která byla předběžně vyčíslena na 11 tisíc korun. Škoda vzniklá poškozením činí dalších 10 tisíc. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí do vazby, kterému Okresní státní zastupitelství vyhovělo. Automatový vykradač tak putoval do věznice v Praze.

„Dvaačtyřicetiletý muž byl obviněn z trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Obviněnému muži za spáchanou trestnou majetkovou činnost hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 5 let,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová, která zároveň prozradila, že muž má možná na krku daleko víc trestných činů.

„V současné době probíhá nadále šetření k tomuto případu a kriminalisté budou obviněnému muži jeho trestnou činnost rozšiřovat o další čtyři skutky vloupání do automatů a nelze vyloučit, že v následujících dnech budou prokázány i další případy majetkové trestné činnosti,“ doplnila Šteinerová.

Autor: (fa)