ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladno hlásí atletickou bombu! Za A. C. TEPO bude závodit koulař Tomáš Staněk

Čtvrtek, 22. dubna 2021 10:50

Kladenský atletický klub hlásí obrovské posílení před nadcházející extraligovou sezonou! V barvách A. C. TEPO Kladno bude hostovat halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk.

(Foto: Archiv Tomáše Staňka)

„Pokud mi to zdraví a rozloženi ostatních závodů dovolí, tak rád Kladnu pomohu v extralize, protože na něj mám dobré vzpomínky a vždy mi zde vyšli vstříc, jak nejlépe mohli,“ říká ke svému hostování čerstvý halový mistr Evropy, jehož domovským klubem je USK Praha.

Tomáše Staňka není potřeba dlouze představovat. Je českým rekordmanem ve své disciplíně a pravidelně zaznamenává úspěchy i na světovém poli. Z halového mistrovství Evropy si odvezl v minulých letech bronz a stříbro a letos na začátku března v Toruni konečně dosáhl na nejcennější kov! Z halového mistrovství světa si v roce 2018 přivezl další bronz.

Staněk se pravidelně účastní rovněž atletických akcí v Kladně, které by nyní mělo být jeho sportovním domovem. Loni zde ovládl mítink Kladno hází a Kladenské memoriály a na začátku tohoto roku tu opanoval i halový mítink Kladno Indoor. Nyní bude Staněk bojovat o body pro Kladno v extralize družstev.

A. C. TEPO Kladno tak potvrzuje, že v této sezoně bude chtít zabojovat o nejvyšší příčky. Do ženské kategorie už vedení klubu přivedlo na hostování vrhačku Hillen Jamesovou z Trinidadu a Tobaga, která už v minulosti byla kladenskou oporou. Naprostou bombou je pak zisk egyptské sprinterky Bassant Hemidaové, která by měla být v extralize běžeckou hvězdou. Na Afrických hrách v roce 2019 skončila na stovce třetí!

Do mužské kategorie pak Kladno přivedlo například oštěpaře Jonáše Fiedlera z Litvínova, trojskokana Martina Veselého z Ústí nad Labem, tyčkaře z USK Praha Davida Holého nebo slovenské závodníky na středních tratích Petera Ďuricu a Andreje Mitašíka.

Atletická extraliga mužů a žen by měla odstartovat 23. května v Praze na Julisce.

Autor: (fa)