Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Rytíři v Jihlavě zabrali a berou první vítězství ve finálové sérii

Středa, 21. dubna 2021 20:11

Kladno podalo na ledě Jihlavy znatelně zlepšený výkon a díky skvělé hře v přesilovce i v oslabení vyhrálo 5:2! Rytíři opět ztráceli, ještě v první třetině ale vývoj otočili a ve zbytku utkání dokázali svoje vedení navýšit. Dvakrát se trefil Rostislav Marosz, tři kanadské body bral Tomáš Plekanec a tři asistence zaznamenal také Luc Snuggerud. I díky jejich skvělým výkonům zapsali Kladeňáci první vítězství v sérii a na zápasy ztrácí už jen 1:2.
(Foto: Lukáš Jůdl)

Rytíři vstoupili do důležitého zápasu velmi špatně. Z časomíry uplynulo jen 58 sekund a hosté už ztráceli. Peter Lichanec dostal od Tomáše Čachotského přihrávku do volného prostoru a bekhendem překonal Andreje Košarišťana – 1:0. Kladno se pak jen těžko dostávalo do většího náporu a jako první měl větší šanci až Antonín Melka. K dorážce se však po Pituleho teči nedostal. Až zakrátko měla podobná situace lepší konec pro hráče v bílém! Maksim Žukov vyrazil Miklišovu střelu na pravý kruh a Melka bleskově dorazil – 1:1. V závěru třetiny pak byl hodně vidět Tomáš Plekanec. Nejprve v úniku trefil jen Žukovův beton, v oslabení ale přesně předal puk Ondřeji Machalovi a ten poslal Rytíře do vedení – 1:2.

Začátek druhého dějství se dál nesl ve znamení jihlavských přesilovek, Rytíři ale těžké chvíle přestáli a sami udeřili v početní výhodě. Tomáš Plekanec dostal od Luca Snuggeruda nabito na pravém kruhu a z první vypálil přesně – 1:3. Uplynulo však jen 29 sekund a opět to bylo jen o gól. Na druhé straně se prezentoval tvrdou a přesnou ranou Matěj Pekr – 2:3. Kladno mělo možnost znovu odskočit na větší rozdíl v další přesilovce, jenže Žukov Jágrův nebezpečný pokus zlikvidoval. Za další faul už ale byli domácí potrestaní! Rostislav Marosz byl dobře postavený před brankovištěm a doklepl Plekancovu střelu za Žukova – 2:4.

A Rostislav Marosz byl velkým kladenským hrdinou i ve třetí části! Rytíři přečkali hru ve čtyřech na obou stranách, Marosz ujel do úniku a po kličkách poslal puk do sítě – 2:5. Sám Marosz mohl v závěru přidat ještě třetí branku, z otočky se ovšem neprosadil. Kladeňáky ale mohla těšit hlavně obětavá hra směrem vzad. Hosté totiž hráli vzadu jistě a nepustili už Duklu do žádných vyložených šancí. Zapsali tak první výhru v sérii!

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
9:8 0:3 0:1 0

Branky a nahrávky: 1. Lichanec (Čachotský, Strejček), 29. Pekr (Zadražil) – 11. Melka (Frye, Mikliš), 20. Machala (Plekanec), 28. Plekanec (Snuggeurd), 36. Marosz (Plekanec, Snuggerud), 51. Maroš (Snuggerud). Vyloučení: 9:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Pešina, Čech – Zídek, Hanzlík

Jihlava: Žukov – Bukač, Kolář, Mareš, Dundáček, Strejček, Bilčík, Eliáš – Illéš, Fronk, Harkabus – Havránek, Lichanec, Čachotský – Pekr, Zadražil, Jiránek – Brož, Čermák, Chlubna.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk, Zelingr – Jágr, Plekanec, Machala – Hlava, Marosz, Kubík – Račuk, Pitule, Melka – Jelínek, Machač, Bílek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno