ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

Úterý, 20. dubna 2021 07:30

K nebezpečné situaci došlo v kladenské ulici Štěpánská. Tam svého mazlíčka venčila mladá slečna, když najednou nečekaně z vrat domu vyběhl jiný pes a do dívčina čtyřnohého kamaráda se zakousl a odtáhl ho do domu.  

V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka. (Foto: MP Kladno)

„Strážníci přijali oznámení otce, který žádal o pomoc na lince 156. Když jeho dcera procházela se svým psem, kterého měla řádně na vodítku, ulicí Štěpánská, vyběhl z vrátek jednoho z domů jiný pes. Zakousl se do jejího maltézského psíka, vytrhl jí ho z ruky a utekl i s ním v tlamě brankou zpět,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

„Oznamovatel sdělil, že zraněného psa veze k veterináři a vrátí se zpět na místo události. Tam na něho čekali již strážníci. Muž označil dům, ze kterého vyběhl pes, který útočil. Hlídka kontaktovala majitelku australského honáckého psa. Ta celou událost potvrdila. Nechápala, jak mohl pes ze dvora utéct. Podle jejích slov, zřejmě soused špatně za sebou zavřel. O celém incidentu se dozvěděla, až když přiběhl její pes a v tlamě nesl jiného psa. Na povel pusť uposlechl a psa pustil, ten ihned utekl za dívkou, která ho venčila,“ vysvětlila Alena Purkytová.

Celý incident skončil naštěstí pouze zraněním zvířete, dívce se, kromě velkého leknutí, nic nestalo. Celou událost strážníci předali přestupkovému oddělení Městské policie Kladno.

Autor: (red)