Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

Úterý, 20. dubna 2021 07:00

I letos se v Kačici dočkali nových dočasných sousedů. Na komíně někdejšího Koulova mlýna se totiž opět uhnízdil čapí pár. Zatímco samice sedí na vejcích, samec jí obstarává přísun potravy.

V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín. (Foto: FB Kačice)

Objekt bývalého Koulova mlýna v Kačici získal do svého držení nový majitel, kterým je společnost Boxed. Ta se rozhodla pro opravu komína, na kterém se pravidelně usazují čápi, ti jsou pro místní vítanou atrakcí.

A že si obyvatelé Kačice svých dočasných sousedů váží, dokazuje i to, že na opravu komína přispěla i obec. „Jsme velice rádi, že se komín podařilo zachránit a čapí pár si zde opět udělal hnízdo. Nyní už všichni napjatě čekáme, kolik letos vyvedou mladých,“ uvedl starosta obce Libor Němeček.

Místní čápi bývají díky nadšeným ornitologům a hasičům s výsuvnou plošinou pravidelně kroužkováni, čímž se zajišťuje jejich následná evidence. Malých čápat by se místní měli dočkat už relativně brzo, protože čápi sedí na vejcích v průměru jen 33 dní. Následně svá mláďata další dva měsíce krmí, než jsou schopna vylétnout z hnízda.

V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín. (Foto: FB Kačice)

Autor: (fa)