Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

Neděle, 18. dubna 2021 09:00

Restaurace jsou stále zavřené a někteří lidé se již nemohou dočkat, až si v oblíbené hospůdce posedí u sklenky něčeho dobrého. Ovšem na tyto časy nečekali někteří řidiči z Kladna a okolí. Alkoholem se posilnili doma a potom vyrazili vstříc novým dobrodružstvím ve svých plechových miláčcích.

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči. (Ilustrační foto: KL)

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámali hlavu někteří šoféři na Kladensku. Jedni se před jízdou značně posilnili alkoholem, jiní se pro jistotu před jízdou zfetovali.

„Při provádění kontrolní činnosti si policisté povšimli v Americké ulici osobního vozidla Volkswagen Passat, u kterého se rozhodli provést kontrolu. Po zastavení vozidla policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je šedesátiletý muž cizí státní příslušnosti. Vzhledem k tomu, že byl z řidiče silně cítit alkohol, policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem, a naměřená hodnota byla ve výši 1,95 promile alkoholu v dechu. Podezřelého muže policisté zadrželi a eskortovali na policejní služebnu. Po provedení procesních úkonů byl umístěn do policejní cely. Policisté nyní případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Z trestného činu je podezřelý také devatenáctiletý muž z Kladna, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v osobním vozidle značky Škoda Octavia v Kladně v ulici 28. října. Při provádění kontrolní činnosti byl zjištěn u řidiče pozitivní výsledek na drogy a to testem na přítomnost návykových látek,“ popsala Jana Šteinerová.

„Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý také další devatenáctiletý mladík z Kladenska, kterého policisté kontrolovali v Kročehlavské ulici, když jel v nákladním vozidle. Vyzvali ho k testu na přítomnost návykových látek. Ten byl pozitivní. Následně se dobrovolně podrobil v kladenské nemocnici k odběru biologického materiálu,“ sdělila mluvčí Šteinerová.

„Policejní hlídka kontrolovala v Kladně v Zahradní ulici i řidiče osobního vozidla Volkswagen Sharan. Po předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel byl zjištěn jako šofér třicetiletý muž z Kladenska, který byl vyzván k provedení testu na přítomnost návykových látek a výsledek byl i v tomto případě pozitivní. Podezřelý řidič se následně v kladenské nemocnici dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ řekla Jana Šteinerová.

Ani na Slánsku se to neobešlo bez drog za volantem. „Policejní hlídka obvodního oddělení Slaný prováděla v dopoledních hodinách kontrolní činnost na pozemních komunikacích Slánska. V obci Dolín zastavila ke kontrole vozidlo, jehož řidičem byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem. Dále se podezřelý muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici,“ uzavřela policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)