SAMK
Akce Kladno ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

Neděle, 18. dubna 2021 09:00

Restaurace jsou stále zavřené a někteří lidé se již nemohou dočkat, až si v oblíbené hospůdce posedí u sklenky něčeho dobrého. Ovšem na tyto časy nečekali někteří řidiči z Kladna a okolí. Alkoholem se posilnili doma a potom vyrazili vstříc novým dobrodružstvím ve svých plechových miláčcích.

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči. (Ilustrační foto: KL)

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámali hlavu někteří šoféři na Kladensku. Jedni se před jízdou značně posilnili alkoholem, jiní se pro jistotu před jízdou zfetovali.

„Při provádění kontrolní činnosti si policisté povšimli v Americké ulici osobního vozidla Volkswagen Passat, u kterého se rozhodli provést kontrolu. Po zastavení vozidla policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je šedesátiletý muž cizí státní příslušnosti. Vzhledem k tomu, že byl z řidiče silně cítit alkohol, policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem, a naměřená hodnota byla ve výši 1,95 promile alkoholu v dechu. Podezřelého muže policisté zadrželi a eskortovali na policejní služebnu. Po provedení procesních úkonů byl umístěn do policejní cely. Policisté nyní případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Z trestného činu je podezřelý také devatenáctiletý muž z Kladna, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v osobním vozidle značky Škoda Octavia v Kladně v ulici 28. října. Při provádění kontrolní činnosti byl zjištěn u řidiče pozitivní výsledek na drogy a to testem na přítomnost návykových látek,“ popsala Jana Šteinerová.

„Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý také další devatenáctiletý mladík z Kladenska, kterého policisté kontrolovali v Kročehlavské ulici, když jel v nákladním vozidle. Vyzvali ho k testu na přítomnost návykových látek. Ten byl pozitivní. Následně se dobrovolně podrobil v kladenské nemocnici k odběru biologického materiálu,“ sdělila mluvčí Šteinerová.

„Policejní hlídka kontrolovala v Kladně v Zahradní ulici i řidiče osobního vozidla Volkswagen Sharan. Po předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel byl zjištěn jako šofér třicetiletý muž z Kladenska, který byl vyzván k provedení testu na přítomnost návykových látek a výsledek byl i v tomto případě pozitivní. Podezřelý řidič se následně v kladenské nemocnici dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ řekla Jana Šteinerová.

Ani na Slánsku se to neobešlo bez drog za volantem. „Policejní hlídka obvodního oddělení Slaný prováděla v dopoledních hodinách kontrolní činnost na pozemních komunikacích Slánska. V obci Dolín zastavila ke kontrole vozidlo, jehož řidičem byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem. Dále se podezřelý muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici,“ uzavřela policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (red) 1. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 2. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 3. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 4. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 5. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 6. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu

 7. foto

  Náměstí Svobody se dočká rekonstrukce, investice bude 50 milionů

 8. zprávy

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

 9. zprávy

  Kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči, nově navázal spolupráci s projektem Euroklíč

 10. zprávy

  Kraj schválil další kotlíkové dotace, od června bude další výzva

 11. info z radnice

  Budova bývalého kina OKO by měla sloužit svému původnímu účelu

 12. video

  Patrik Kincl a Rytíři Kladno nechyběli u otevření Hakimova fitness centra

 13. zprávy

  Muž s odcizenými oděvy daleko neutekl

 14. zprávy

  Environmentální centrum Čabárna se dočká modernizace

 15. zprávy

  Kladenská veterán rallye obsadí v sobotu Sletiště

 16. zprávy

  V Kladně vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy

 17. info z radnice

  Kladno má v plánu postavit nový saunový svět

 18. zprávy

  Aranžéři a aranžérky ze školy SOU a SOŠ E. Beneše Kladno opravdu umí

 19. sport

  Kanonýři mají velkou posilu, ze Švédska se vrací juniorský mistr světa Bachmaier

 20. zprávy

  Slánské muzejní léto představí geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubaštu