ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

Neděle, 18. dubna 2021 09:00

Restaurace jsou stále zavřené a někteří lidé se již nemohou dočkat, až si v oblíbené hospůdce posedí u sklenky něčeho dobrého. Ovšem na tyto časy nečekali někteří řidiči z Kladna a okolí. Alkoholem se posilnili doma a potom vyrazili vstříc novým dobrodružstvím ve svých plechových miláčcích.

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči. (Ilustrační foto: KL)

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámali hlavu někteří šoféři na Kladensku. Jedni se před jízdou značně posilnili alkoholem, jiní se pro jistotu před jízdou zfetovali.

„Při provádění kontrolní činnosti si policisté povšimli v Americké ulici osobního vozidla Volkswagen Passat, u kterého se rozhodli provést kontrolu. Po zastavení vozidla policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je šedesátiletý muž cizí státní příslušnosti. Vzhledem k tomu, že byl z řidiče silně cítit alkohol, policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem, a naměřená hodnota byla ve výši 1,95 promile alkoholu v dechu. Podezřelého muže policisté zadrželi a eskortovali na policejní služebnu. Po provedení procesních úkonů byl umístěn do policejní cely. Policisté nyní případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Z trestného činu je podezřelý také devatenáctiletý muž z Kladna, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v osobním vozidle značky Škoda Octavia v Kladně v ulici 28. října. Při provádění kontrolní činnosti byl zjištěn u řidiče pozitivní výsledek na drogy a to testem na přítomnost návykových látek,“ popsala Jana Šteinerová.

„Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý také další devatenáctiletý mladík z Kladenska, kterého policisté kontrolovali v Kročehlavské ulici, když jel v nákladním vozidle. Vyzvali ho k testu na přítomnost návykových látek. Ten byl pozitivní. Následně se dobrovolně podrobil v kladenské nemocnici k odběru biologického materiálu,“ sdělila mluvčí Šteinerová.

„Policejní hlídka kontrolovala v Kladně v Zahradní ulici i řidiče osobního vozidla Volkswagen Sharan. Po předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel byl zjištěn jako šofér třicetiletý muž z Kladenska, který byl vyzván k provedení testu na přítomnost návykových látek a výsledek byl i v tomto případě pozitivní. Podezřelý řidič se následně v kladenské nemocnici dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ řekla Jana Šteinerová.

Ani na Slánsku se to neobešlo bez drog za volantem. „Policejní hlídka obvodního oddělení Slaný prováděla v dopoledních hodinách kontrolní činnost na pozemních komunikacích Slánska. V obci Dolín zastavila ke kontrole vozidlo, jehož řidičem byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem. Dále se podezřelý muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici,“ uzavřela policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (red) 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše