SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

Neděle, 18. dubna 2021 09:00

Restaurace jsou stále zavřené a někteří lidé se již nemohou dočkat, až si v oblíbené hospůdce posedí u sklenky něčeho dobrého. Ovšem na tyto časy nečekali někteří řidiči z Kladna a okolí. Alkoholem se posilnili doma a potom vyrazili vstříc novým dobrodružstvím ve svých plechových miláčcích.

Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči. (Ilustrační foto: KL)

Policie neustále upozorňuje řidiče, že návykové látky za volant nepatří. S tím si však nelámali hlavu někteří šoféři na Kladensku. Jedni se před jízdou značně posilnili alkoholem, jiní se pro jistotu před jízdou zfetovali.

„Při provádění kontrolní činnosti si policisté povšimli v Americké ulici osobního vozidla Volkswagen Passat, u kterého se rozhodli provést kontrolu. Po zastavení vozidla policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je šedesátiletý muž cizí státní příslušnosti. Vzhledem k tomu, že byl z řidiče silně cítit alkohol, policisté ho vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem, a naměřená hodnota byla ve výši 1,95 promile alkoholu v dechu. Podezřelého muže policisté zadrželi a eskortovali na policejní služebnu. Po provedení procesních úkonů byl umístěn do policejní cely. Policisté nyní případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Z trestného činu je podezřelý také devatenáctiletý muž z Kladna, kterého policisté z oddělení hlídkové služby zastavili v osobním vozidle značky Škoda Octavia v Kladně v ulici 28. října. Při provádění kontrolní činnosti byl zjištěn u řidiče pozitivní výsledek na drogy a to testem na přítomnost návykových látek,“ popsala Jana Šteinerová.

„Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je nyní podezřelý také další devatenáctiletý mladík z Kladenska, kterého policisté kontrolovali v Kročehlavské ulici, když jel v nákladním vozidle. Vyzvali ho k testu na přítomnost návykových látek. Ten byl pozitivní. Následně se dobrovolně podrobil v kladenské nemocnici k odběru biologického materiálu,“ sdělila mluvčí Šteinerová.

„Policejní hlídka kontrolovala v Kladně v Zahradní ulici i řidiče osobního vozidla Volkswagen Sharan. Po předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel byl zjištěn jako šofér třicetiletý muž z Kladenska, který byl vyzván k provedení testu na přítomnost návykových látek a výsledek byl i v tomto případě pozitivní. Podezřelý řidič se následně v kladenské nemocnici dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu,“ řekla Jana Šteinerová.

Ani na Slánsku se to neobešlo bez drog za volantem. „Policejní hlídka obvodního oddělení Slaný prováděla v dopoledních hodinách kontrolní činnost na pozemních komunikacích Slánska. V obci Dolín zastavila ke kontrole vozidlo, jehož řidičem byl zjištěn čtyřiatřicetiletý muž. Policisté ho vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem. Dále se podezřelý muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici,“ uzavřela policejní mluvčí Šteinerová.

Autor: (red) 1. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 2. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 3. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky

 4. kultura

  Poodhalili jsme pro vás roušku tajemství adventního období v historii i současnosti

 5. video

  V neděli začaly v Kladně Vánoce rozsvícením stromu splněných přání

 6. foto

  VIDEO: V Knovízi prošly děti pekelnou stezku

 7. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 8. zprávy

  Nejen kladenské cestující čekají od 10. prosince změny v autobusové dopravě

 9. zprávy

  Co vám možná tento týden uteklo v Kladenských listech

 10. video

  Rozsvícení stromu i náměstí ve Slaném přilákalo stovky lidí

 11. povidka

  Povídka Kladenských listů: Svíčka první – o veverkách, Barborce, Mikuláši a těšení

 12. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 13. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 14. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 15. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 16. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 17. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 18. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 19. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 20. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu