Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

U Buštěhradu před sjezdem na D7 již vzniká nový kruhový objezd

Úterý, 13. dubna 2021 07:20

Problémová křižovatka se nachází mezi sjezdem na D7, Stehelčevsí, Buštěhradem a Zájezdem. Úsek častých dopravních nehod chce krajská správa a údržba silnic vyřešit vznikem nového kruhového objezdu. Podle původních plánů měly práce začít už loni na podzim. Stavět se však začalo až minulé pondělí.

U Buštěhradu před sjezdem na D7 již vzniká nový kruhový objezd (Foto: KL)

Místo se nachází nedaleko čerpací stanice. V problémové křižovatce docházelo často k dopravním nehodám. Bylo to v důsledku toho, že řidiči často nerespektovali dopravní značení. Někdy i nevědomky. Od vybudování kruhového objezdu na tomto místě si krajská správa a údržba silnic slibuje bezpečnější provoz. 

Původně se hovořilo o tom, že výstavba začne loni na podzim. Začátek prací musel být však posunut na letošní duben a to například z důvodů nájezdu a sjezdu na D7, kterých se úpravy také týkají. Stavba nové okružní křižovatky začala 5. dubna a motoristé se po ní poprvé projedou 5. června.

Kruhový objezd je investicí Středočeského kraje. Stavba bude stát něco přes pět milionů korun a část nákladů pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

Autor: (mv)