Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenská nemocnice je stále ve stavu hromadného postižení osob

Úterý, 13. dubna 2021 07:00

Krizový štáb Oblastní nemocnice Kladno vyhlásil 11. března stav hromadného postižení osob. Ten dodnes přetrvává. O jeho případném odvolání se bude jednat ještě v průběhu tohoto týdne.

Kladenská nemocnice je stále ve stavu hromadného postižení osob. (Foto: KL)

Ve čtvrtek 11. března se kladenská nemocnice dostala na hranici svých lůžkových kapacit především na jednotkách intenzivní péče a potýkala se s maximálním vytížením personálu i s jeho nedostatkem. Proto vedení nemocnice vyhlásilo stav hromadného postižení osob. 

„I přesto, že počet pacientů s koronavirem v Oblastní nemocnici Kladno klesá, stav hromadného postižení osob zatím rušit nebudeme,“ řekla v pondělí odpoledne mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková a dodala: „Aktuálně je ke 12. dubnu hospitalizováno 56 pacientů s koronavirem, z toho vyžaduje 11 pacientů péči na lůžkách intenzivní péče.“

O případném odvolání stavu hromadného postižení osob bude vedení kladenské nemocnice jednat ještě v průběhu tohoto týdne.

Ve Středočeském kraji stav hromadného postižení osob už odvolaly nemocnice v Berouně, Slaném, Hořovicích, Mladé Boleslavi, Benešově a Nymburce.

Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při níž se zdravotnická zařízení dostávají do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v České republice. Poskytovatel zdravotní péče či vedení kraje jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče.

Autor: (mv)