ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Zase je vše jinak. Kanonýři ale hledají způsob, jak venku trénovat

Úterý, 13. dubna 2021 07:10

Kanonýři odmítají po veletoči ministerstva zdravotnictví rezignovat a dál hledají cestu, jak členy vrátit k „živým“ tréninkům.

Zase je vše jinak. Kanonýři ale hledají způsob, jak venku trénovat. (Foto: KL)

Euforii vystřídalo zklamání. Ještě v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger sliboval, že od pondělí se budou amatéři smět vrátit k venkovnímu sportování – bez roušek a v limitu do 20 osob. Kanonýři se pečlivě chystali na restart společných tréninků, měli už připravený tréninkový program, jenže po jediném dni zase přišel zákaz. Ministerstvo zdravotnictví totiž plánované rozvolnění stoplo a dál platí, že sportovat spolu mohou maximálně dvě osoby, což je pro kolektivní odvětví velmi omezující.

Kanonýři však odmítají rezignovat a dál hledají cestu, jak členy vrátit k „živým“ tréninkům. Variantou je, že by tréninky probíhaly na venkovních sportovištích ve skupinkách po dvou s dostatečnými rozestupy. Už během neděle vedení klubu s tímto návrhem oslovilo společnost SAMK, která jako partner Kanonýrů chce najít řešení a vyjít florbalistům vstříc.

„Jsou této variantě nakloněni, nicméně chtějí počkat, až ministerstvo zdravotnictví a vláda vydají přesný právní výklad toho, co v sobotu večer ministr oznámil v médiích. Dá se očekávat, že případný restart přijde nejdříve ve středu,“ oznámil generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

Kanonýři rovněž plně podporují iniciativu Českého florbalu, který chce ve spolupráci s jinými svazy a s Národní sportovní agenturou na ministerstvo zdravotnictví zatlačit, aby se vrátilo k původnímu návrhu.

Zdroj: Kanonýři Kladno