Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Buštěhradu navštívil zloděj novostavbu, škoda je téměř sto tisíc

Čtvrtek, 8. dubna 2021 07:10

Celkem slušnou majetkovou paseku napáchal zloděj v novostavbě domu, která se nachází v Buštěhradu. V noci z neděle na pondělí se tam vkradl a odnesl si věci za skoro sto tisíc korun. Policie hledá svědky.

V Buštěhradu navštívil zloděj novostavbu, škoda je téměř sto tisíc. (Ilustrační foto: KL)

„Neznámý pachatel se v době od 19:00 hodin 4. dubna do 11:10 hodin následujícího dne nejprve pokusil vypáčit francouzské dveře u novostavby, což se mu nepodařilo. Následně do domu vnikl oknem u garáže, přičemž poškodil vnitřní omítku, zámek a zárubně u dveří vedoucích z garáže do domu. Z nemovitosti poté odnesl boiler, elektrické ruční nářadí, bourací kladivo, vrtačku, rotační laser, elektrickou flexu, elektrický hoblík, horkovzdušnou pistoli a přímočarou okružní pilu. Škoda byla celkem vyčíslena na 97 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí novostavby v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky můžete sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-Kročehlavy, nebo rovnou kontaktujte vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: (red)