ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně okradl zloděj dvě mladé slečny

Čtvrtek, 8. dubna 2021 07:40

Chvilka nepozornosti vyšla hodně draho dvě mladé dívky z Kladna. Ty si odložily kabelku vedle sebe na lavičku, a když přestaly dávat na chvilku pozor, připravil je o ni chmaták. Škoda byla vyčíslena na více jak osmnáct tisíc korun.

V Kladně okradl zloděj dvě mladé slečny. (Ilustrační foto: KL)

Jako aprílový žertík se zprvu mohl zdát příběh, který se stal 1. dubna osmnáctileté slečně z Kladna a její o rok mladší kamarádce. Dívky se v ten den totiž ve večerních hodinách posadily na lavičku v Polské ulici a vedle sebe položily jednu kabelku, do které si obě daly své věci. Pak už stačila jen malá nepozornost. Té využil šikovný chmaták a slečnám zbyly jen oči pro pláč.  

„Neznámý pachatel využil chvilkové nepozornosti oznamovatelky a z lavičky sebral dámskou kabelku černé barvy, ve které se nacházely klíče s čipem od školy, peněženka s finanční hotovostí a osobními doklady a sluchátka k telefonu. Navíc v příručním zavazadle měla věci i její o rok mladší kamarádka, která tímto způsobem přišla také o peněženku s financemi, osobními doklady a platebními kartami. Škoda byla vyčíslena na více jak osmnáct tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je nyní prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: (mv)