Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Tribunu v Kladně na Sletišti ničila omladina, usměrnili ji strážníci

Čtvrtek, 1. dubna 2021 07:10

Minulý slunečný víkend byl pro kladenské strážníky ve znamení domluv za porušování vládních opatření. Domluvou však neskončil vandalismus, kterého se na Sletišti dopustili dívka s chlapcem. Patrně se jeden před druhým předváděli a poničili na místní tribuně čtyři sedačky. Na svou obhajobu tvrdili, že škodu způsobit nechtěli.

Tribunu v Kladně na Sletišti ničila omladina, usměrnili ji strážníci (Foto: KL)

„Jarní počasí vylákalo obyvatele města z domovů ven. Během víkendu se lesy, parky a sportoviště zaplnily lidmi. Strážníci přijali několik oznámení občanů o tom, že někteří lidé nedodržují potřebné rozestupy, nenosí ochranu dýchacích cest a konzumují alkohol. Hlídky většinu porušení těchto nařízení řešily domluvou a lidé výzvy na dodržování vládních nařízení uposlechli,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Domluvou však neskončila parta tří mládežníků, která si dlouhou chvíli na Sletišti krátila rozbíjením cizího majetku. „Oznamovatel hlídce ukázal dvojici, která na tribuně poničila čtyři sedačky. Dívka a chlapec se strážníkům doznali, že sedačky zničili oni. Na svou obhajobu tvrdili, že škodu způsobit nechtěli a k ulámání opěradel sedadel došlo vlastně náhodou. Přivolaný správce nebyl schopný určit způsobenou škodu na místě, proto celý případ strážníci předali k dořešení správnímu orgánu,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

Tribunu v Kladně na Sletišti ničila omladina, usměrnili ji strážníci (Foto: MP Kladno)

Autor: (red)