Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Po Kladně se projížděla v autě zdrogovaná devatenáctiletá dívka

Úterý, 30. března 2021 07:10

Řidiči, kteří usedají za volant pod vlivem návykových látek, ohrožují na životech sebe a další účastníky silničního provozu. Jejich vozy se mohou v mžiku proměnit ve smrtící zbraň. S tím si však nelámala hlavu devatenáctiletá řidička, která se zdrogovaná vydala na projížďku. Do Kladna přijela z rakovnického okresu.

Po Kladně se projížděla v autě zfetovaná devatenáctiletá holka (Ilustrační foto: KL)

Policisté oddělení hlídkové služby při provádění kontrolní činnosti v rámci výkonu služby zastavili minulý týden kolem 16. hodiny ke kontrole osobní vozidlo Volkswagen Golf jedoucí v ulici Míru v Kladně.

„Policisté vyzvali řidičku k předložení dokladů a k testu na přítomnost návykových látek. Zjistili, že řidičkou vozidla je devatenáctiletá žena z okresu Rakovník. Test na přítomnost návykových látek byl s pozitivním výsledkem a žena se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu v kladenské nemocnici,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí podezřelé ženě maximální trest odnětí svobody na jeden rok.

„Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ říká mluvčí Šteinerová.

Autor: (red)